Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienie ATD-X

Lotnictwo wojskowe, 07 stycznia 2015

Koncern Mitsubishi zapowiada opóźnienie dostawy demonstratora technologii myśliwca stealth ATD-X.

Zdjęcie: Mitsubishi Heavy Industries Ltd.

Dziennik Japan Times przekazał informację, że zaplanowana na marzec br. dostawa demonstratora technologii myśliwca stealthATD-X (na zdjęciu, Nieznany termin oblotu ATD-X, 2014-08-14) ulegnie przesunięciu. Jest to decyzja producenta – koncernu Mitsubishi Heavy Industries Ltd.

Powodem opóźnienia jest konieczność przeprowadzenia dodatkowych prób, sprawdzających zdolność do ponownego uruchomienia silnika podczas lotu. W wyniku tego przesunięciu ulegnie także data oblotu ATD-X. Przewiduje się również wzrost kosztów programu, szacowanych pierwotnie na 39,2 mld jenów (1,2 mld zł).

Według Japan Times, powołującego się na źródło zbliżone do sfer rządowych, rozmowy na temat nowej daty przekazania samolotu ministerstwu obrony rozpoczną się już niebawem. Przedstawiciele Mitsubishi Heavy Industries odmówili komentarza w tej sprawie.

W zapisie na rok budżetowy 2015, rozpoczynający się w kwietniu, na próby ATD-X asygnowano kwotę 2,8 mld jenów (86 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra