Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chile kupiło Super Tucano

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2008

15 sierpnia przedstawiciele Embraera i chilijskich wojsk lotniczych podpisali umowę o dostawie 12 samolotów szkolno-bojowych EMB-314 Super Tucano.

Super Tucano stał się szlagierem eksportowym brazylijskiego Embraera, który dostarczył lub dostarczy zagranicznym odbiorcom (głównie z państw Ameryki Łacińskiej) 97 samoloty tego typu / Zdjęcie: Embraer

Podpisanie umowy jest konsekwencją majowego wyboru Super Tucano po otwartym przetargu przez chilijskie wojska lotnicze, Fuerza Aerea de Chile (zobacz: Ekwador i Chile wybrały Super Tucano). Wartość kontraktu nie jest znana. Można ją jednak szacować na 110-120 mln USD, sądząc po innych transakcjach z udziałem EMB-314.

Chilijczycy, w odróżnieniu od Brazylijczyków, Ekwadorczyków czy Kolumbijczyków oczekują od Super Tucano przede wszystkim wypełniania zadań szkolenia zaawansowanego. Samoloty Embraera zastąpią tuzin wysłużonych, ponad 25-letnich odrzutowców ENAER A-36 Halcon (czyli zakupionych w Hiszpanii lub zmontowanych w zakładach Empresa Nacional de Aeronautica de Chile samolotów CASA C-100 Aviojet).

Dostawy Super Tucano dla FACH rozpoczną się w drugiej połowie 2009.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.