Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia kończy turecką misję

Strategia i polityka, 27 stycznia 2015

Holenderscy żołnierze zakończyli służbę w ramach natowskiej misji Active Fence. Ich miejsce na południu Turcji zajmą teraz Hiszpanie.

Holenderski kontyngent wojskowy stacjonował w pobliżu Adany od stycznia 2013. Holendrzy nie przedłużyli tureckiej misji ze względów finansowych oraz potrzeby remontu rozmieszczonych na południu Turcji od 2 lat zestawów Patriot / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Ceremonię pożegnania Holendrów zorganizowano wczoraj na terenie bazy USAF w Incirlik, 10 km na wschód od 2-milionowej Adany. Latem 2014 władze Holandii postanowiły nie przedłużać udziału w Active Fence. Holenderski kontyngent wojskowy stacjonował w Turcji od stycznia 2013.

Decyzję tłumaczono względami finansowymi oraz potrzebą remontu i modernizacji rozmieszczonych na południu Turcji zestawów Patriot. Holenderski kontyngent wojskowy odpowiadał za ochronę bazy w Incirlik i Adany przed ostrzałem rakietowym lub bombardowaniem ze strony Syrii.

Miejsce Holendrów zajęli teraz wojskowi z Hiszpanii. Madryt rozstawił na południu Turcji pojedynczą baterię Patriot ze składu Regimiento de Artilleria Antiaerea N.° 74 (RAAA 74) z Base de El Copero na południu kraju oraz 200-400 żołnierzy (Hiszpańskie Patrioty już w Turcji, 2015-01-12).

Hiszpanie uzupełnią w linii kontyngenty wojskowe z USA i Niemiec (Niemcy na dłużej w Turcji, 2015-01-07). Oba państwa wystawiły na południu Turcji po dwie baterie Patriot i do 400 żołnierzy. Zestawy rozmieszczono, odpowiednio, wokół 850-tysięcznego Gaziantep i 400-tysięcznego Kahramanmaraş.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.