Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Holandia kończy turecką misję

Strategia i polityka, 27 stycznia 2015

Holenderscy żołnierze zakończyli służbę w ramach natowskiej misji Active Fence. Ich miejsce na południu Turcji zajmą teraz Hiszpanie.

Holenderski kontyngent wojskowy stacjonował w pobliżu Adany od stycznia 2013. Holendrzy nie przedłużyli tureckiej misji ze względów finansowych oraz potrzeby remontu rozmieszczonych na południu Turcji od 2 lat zestawów Patriot / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Ceremonię pożegnania Holendrów zorganizowano wczoraj na terenie bazy USAF w Incirlik, 10 km na wschód od 2-milionowej Adany. Latem 2014 władze Holandii postanowiły nie przedłużać udziału w Active Fence. Holenderski kontyngent wojskowy stacjonował w Turcji od stycznia 2013.

Decyzję tłumaczono względami finansowymi oraz potrzebą remontu i modernizacji rozmieszczonych na południu Turcji zestawów Patriot. Holenderski kontyngent wojskowy odpowiadał za ochronę bazy w Incirlik i Adany przed ostrzałem rakietowym lub bombardowaniem ze strony Syrii.

Miejsce Holendrów zajęli teraz wojskowi z Hiszpanii. Madryt rozstawił na południu Turcji pojedynczą baterię Patriot ze składu Regimiento de Artilleria Antiaerea N.° 74 (RAAA 74) z Base de El Copero na południu kraju oraz 200-400 żołnierzy (Hiszpańskie Patrioty już w Turcji, 2015-01-12).

Hiszpanie uzupełnią w linii kontyngenty wojskowe z USA i Niemiec (Niemcy na dłużej w Turcji, 2015-01-07). Oba państwa wystawiły na południu Turcji po dwie baterie Patriot i do 400 żołnierzy. Zestawy rozmieszczono, odpowiednio, wokół 850-tysięcznego Gaziantep i 400-tysięcznego Kahramanmaraş.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.