Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylijskie Pancyry do połowy 2015?

Przemysł zbrojeniowy, 28 stycznia 2015

Decyzja o zakupie rosyjskich zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1 przez Brazylię może zapaść do połowy br.

Latem 2014 grupa oficerów marynarki wojennej, wojsk lądowych i lotniczych Brazylii obserwowała próby poligonowe zestawów Pancyr-S1, prowadzone w Tule. Wizyta w Rosji pozwoliła na ostateczną ocenę ich potencjału bojowego / Zdjęcie: KBP Tuła

Ambasador Brazylii w FR, Antonio José Vallim Guerreiro, wypowiedział się w lokalnej prasie na temat rozmów o zakupie rosyjskich zestawów Pancyr-S1. W ocenie dyplomaty negocjacje są już na bardzo zaawansowanym etapie. W jego ocenie ostateczne porozumienie o nabyciu zestawów przeciwlotniczych powinno zostać zawarte w połowie 2015.

Przypomnijmy, że rozmowy o zakupie Pancyrów-S1 ciągną się od 2 lat. Największe problemy sprawiło negocjatorom ustalenie warunków i zakresu transferu technologii, który pozwoli Brazylijczykom na lokalną produkcję zestawów. Brasilia zamierza pozyskać trzy baterie Pancyr-S1. Dodatkowo zakupione zostaną także 2 baterie wyrzutni bardzo bliskiego zasięgu Igła (Brazylijska delegacja oceni Pancyry, 2014-08-28, Brazylijskie Pancyry na jesieni, 2014-07-11). Wartość umowy może wynieść ok. 1 mld USD (3,7 mld zł).

Brazylijczycy zapowiedzieli już, że rosyjskie zestawy przeciwlotnicze będą podporządkowane Comando de Defensa Aeroespacial Brasileño (COMDABRA, dowództwu obrony przeciwlotniczej wojsk lotniczych Brazylii). Każda z baterii zostanie najprawdopodobniej rozdysponowana – po jednej – między dowództwa poszczególnych rodzajów sił zbrojnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra