Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Peru zakupi nowe samochody ciężarowe

Wojska lądowe, 05 lutego 2015

W marcu wojska lądowe Peru wyłonią dostawcę ponad 600 samochodów ciężarowych.

Wojska lądowe Peru pozyskają ponad 600 samochodów ciężarowych. Dostawcą będzie producent z zagranicy / Zdjęcie: MO Peru

Ejército del Perú (wojska lądowe Peru) zamierzają pozyskać 614 samochodów terenowych, w tym 266 5-tonowych, 190 10-tonowych i 159 20-tonowych (Plany zakupowe Peru, 2014-12-04). Pojazdy będą dostarczane w różnych wersjach, m.in. transportowej, cystern na paliwo i wodę, samochodów do przewożenia materiałów wybuchowych, wozów zabezpieczenia technicznego.

W konkursie udział biorą Iveco Defence Vehicles, Renault Trucks Defense, Volvo Defense, Rheinmetall MAN Military Vehicles i Mercedes-Benz. Porozumienie o zakupie wozów zostanie zawarte najprawdopodobniej do końca 2015. Jego szacowana wartość nie została podana do publicznej wiadomości.

Jednym z wymogów Ejército del Perú jest przeniesienie produkcji pojazdów do kraju. Wyłoniony w konkursie producent będzie więc zobowiązany do utworzenia specjalnej spółki joint-venture z lokalnym partnerem. Oczekuje się, że trwałość użytkowa samochodów wyniesie co najmniej 20 lat. Wozy będą służyły zarówno do celów wojskowych, jak i pomocy ludności cywilnej, np. w przypadku klęsk żywiołowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.