Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy kwalifikacyjne IRIS-T SL

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 lutego 2015

Diehl Defence zakończyło próby kwalifikacyjne pocisków przeciwlotniczych IRIS-T SL.

Scenariusz styczniowych prób ogniowych IRIS-T SL zakładał zniszczenie trzech bezzałogowych statków latających, symulujących nieprzyjacielskie pociski manewrujące / Zdjęcie: Diehl

Ostatnie testy ogniowe przeprowadzono w styczniu na południowoafrykańskim poligonie rakietowym w Overberg. Program prób zakład wykrycie i zniszczenie trzech bezzałogowych statków latających, symulujących nieprzyjacielskie pociski manewrujące. Do ich neutralizacji użyto pocisków ziemia-powietrze krótkiego i średniego zasięgu.

Cele powietrzne niszczono w odległości od kilku do ponad 30 km, na wysokości do 12 km. Trasa przelotu bsl była śledzona na bieżąco przez naziemną stację radiolokacyjną. Pociski reagowały na wszelkie próby manewrowania lub lotu profilowego bezzałogowców.

Styczniowe próby ogniowe zakończyły kwalifikację IRIS-T SL (Udana próba IRIS-T SLM, 2014-01-28). Prowadzono je w obecności przedstawicieli federalnego urzędu ds. wyposażenia, technologii informacyjnych i wsparcia Bundeswehry (BAAINBw) oraz wojsk lotniczych Niemiec. Zestawy przeciwlotnicze średniego zasięgu,  IRIS-T SLM, zostaną w przyszłości włączone w skład niemieckiego systemu obrony powietrznej (TLVS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.