Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Taktyczne bsl dla marynarki wojennej Indii

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 11 lutego 2015

Marynarka wojenna Indii poszukuje 50 taktycznych bezzałogowych statków latających.

Wśród potencjalnych oferentów wymienia się m.in. Insitu, spółkę zależną Boeinga. Producent może zaoferować Indiom bsl RQ-21A Blackjack / Zdjęcie: Boeing

W opublikowanym 5 lutego zapytaniu o informację (RFI, request for information) dowództwo marynarki wojennej Indii zgłosiło zapotrzebowanie na ok. 50 taktycznych bsl morskich. Bezzałogowce będą używane do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa. Mają służyć m.in. do walki z przemytem środków odurzających i uzbrojenia, piractwem oraz terroryzmem morskim.

Wśród wstępnych wymogów technicznych znalazła się m.in. możliwość operowania bezzałogowców z pokładów okrętów o długości co najmniej 50 m. Bsl będą eksploatowane w dzień i w nocy. Producent będzie też zobowiązany do dostarczenia urządzeń startu i lądowania w przypadku, gdy okręt-baza będzie pozbawiony pokładu lotniczego.

Bezzałogowce zostaną wyposażone w głowice optoelektroniczne oraz transpondery systemu automatycznej identyfikacji statków (AIS). Wśród wymogów technicznych znajdzie się też najprawdopodobniej możliwość doposażenia bsl w radiolokatory morskie. Producenci startujący w przetargu będą zobowiązani do pokrycia kosztów prób oferowanych przez siebie konstrukcji.

Nowe morskie bsl zostaną pozyskane w ramach programu zakupowego Naval Shipborne Unmanned Aerial System (NSUAS). Uzupełnią w linii bezzałogowce wojsk lotniczych Indii, w tym IAI Heron, okazyjnie używane do obserwacji akwenów. Oferty można składać do 5 marca.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.