Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

FlyEye dla Straży Granicznej

Przemysł zbrojeniowy, 13 lutego 2015

Straż Graniczna nabyła bezzałogowe statki latające FlyEye.

Zdjęcie: WB Electronics S.A.

Straż Graniczna poinformowała o udzieleniu zamówienia na zakup i dostawę bezzałogowych statków latających kategorii mini. Ich dostawcą będzie przedsiębiorstwo WB Electronics S.A. i jego spółka zależna Flytronic Sp. z o.o.

Za sumę nieco ponad 6,768 mln zł (łącznie z VAT) spółka dostarczy Straży Granicznej 4 zestawy bsl FlyEye (na zdjęciu, FlyEye ratuje życie, 2013-04-26). W skład każdego z nich wejdą co najmniej 3 samoloty, co najmniej 3 moduły obserwacyjne oraz układ sterowania lotem i przekazu danych w czasie rzeczywistym.

Z dokumentów przetargowych wynika, że w konkursie brały udział także Asseco Poland S.A. i konsorcjum złożone z WZL nr 2 S.A., Yagal Sp. z o.o. i RC-LIPOL. Oferta WB Electronics S.A. została wybrana ze względu na najniższą cenę, zgodnie z kryteriami podanymi w SIWZ.

Użytkownikiem bsl będzie Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Dostawa zobowiązał się także do przeprowadzenia szkolenia w zakresie użytkowania i obsługi bezzałogowców (Centrum szkolenia bsl, 2014-02-21) co najmniej 12 funkcjonariuszy SG do 30 kwietnia br. Producent udzielił gwarancji na użytkowanie bsl przez 36 miesięcy lub 1500 h lotu, cokolwiek nastąpi wcześniej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.