Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FlyEye dla Straży Granicznej

Przemysł zbrojeniowy, 13 lutego 2015

Straż Graniczna nabyła bezzałogowe statki latające FlyEye.

Zdjęcie: WB Electronics S.A.

Straż Graniczna poinformowała o udzieleniu zamówienia na zakup i dostawę bezzałogowych statków latających kategorii mini. Ich dostawcą będzie przedsiębiorstwo WB Electronics S.A. i jego spółka zależna Flytronic Sp. z o.o.

Za sumę nieco ponad 6,768 mln zł (łącznie z VAT) spółka dostarczy Straży Granicznej 4 zestawy bsl FlyEye (na zdjęciu, FlyEye ratuje życie, 2013-04-26). W skład każdego z nich wejdą co najmniej 3 samoloty, co najmniej 3 moduły obserwacyjne oraz układ sterowania lotem i przekazu danych w czasie rzeczywistym.

Z dokumentów przetargowych wynika, że w konkursie brały udział także Asseco Poland S.A. i konsorcjum złożone z WZL nr 2 S.A., Yagal Sp. z o.o. i RC-LIPOL. Oferta WB Electronics S.A. została wybrana ze względu na najniższą cenę, zgodnie z kryteriami podanymi w SIWZ.

Użytkownikiem bsl będzie Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Dostawa zobowiązał się także do przeprowadzenia szkolenia w zakresie użytkowania i obsługi bezzałogowców (Centrum szkolenia bsl, 2014-02-21) co najmniej 12 funkcjonariuszy SG do 30 kwietnia br. Producent udzielił gwarancji na użytkowanie bsl przez 36 miesięcy lub 1500 h lotu, cokolwiek nastąpi wcześniej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.