Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bal Lotników po raz dwudziesty

Przemysł zbrojeniowy, 14 lutego 2015

Już po raz dwudziesty, 14 lutego 2015, odbędzie się Bal Lotników i Polskiej Obronności, na którym pojawią się liderzy polskich środowisk lotniczych i obronnych. Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców lotniczych i osób szczególnie zasłużonych w branży.

Przygotowany specjalnie na 20. Bal Lotników i Polskiej Obronności okolicznościowy film, prezentujący historię imprezy od 1996

Imprezę organizuje redakcja Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska i magazynu RAPORT-wto, przy wsparciu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Krajowej Rady Lotnictwa, Aeroklubu Polskiego, Fundacji Polskie Forum Bezpieczeństwa oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Bal odbędzie się w Hotelu Gromada Warszawa Lotnisko przy ul. 17. Stycznia 32 w Warszawie 14 lutego 2015, o godzinie 19:00.

W imprezie wezmą udział goście specjalni oraz kilkuset przedstawicieli polskich środowisk lotniczych i obronnych, tj. wojska, przemysłu, lotnictwa sportowego i komunikacyjnego. Jak co roku zostaną wręczone nagrody dla Złotej Dziesiątki najlepszych sportowców lotniczych.

Na jubileuszowym Balu specjalne wyróżnienia otrzymają też osoby, które w okresie 25 lat trwania wolnej Polski szczególnie zasłużyły się dla lotnictwa i obronności, liderzy, którzy odnieśli sukcesy i przyczynili się do rozwoju państwa polskiego.

Kapituła, złożona z przedstawicieli redakcji RAPORT-wto, ML Skrzydlata Polska oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Krajowej Rady Lotnictwa, Aeroklubu Polskiego i Polskiego Forum Bezpieczeństwa wybrała pięciu laureatów uhonorowanych wyróżnieniem Człowiek 25-lecia:

Roman Baczyński – twórca najsilniejszej polskiej grupy zbrojeniowej – Bumar. Autor największych sukcesów eksportowych polskiego przemysłu lotniczo-zbrojeniowego. Za czasów jego prezesury Bumar i współpracujące z nim przedsiębiorstwa tworzyły nowoczesne wyroby, w dobrej atmosferze dostarczały je MON i sprzedawały za granicę.

Janusz Darocha – pilot samolotowy, komunikacyjny i sportowy, uznawany za jednego z najwybitniejszych pilotów sportowych w historii. Instruktor samolotowy. Wielokrotny mistrz świata i Europy w lataniu precyzyjnym i rajdowo-nawigacyjnym.

Stanisław Koziej – były wiceminister obrony narodowej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, autor wielu nowych koncepcji w polskiej obronności, w tym pomysłu przeskoku technologicznego i reformy systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi. Główny autor tej reformy. Nauczyciel akademicki, autor wielu książek i podręczników.

Krzysztof Radwan – wieloletni dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego. Doprowadził do wyremontowania i udostępnienia publiczności wielu unikatowych statków powietrznych. Za jego czasów Muzeum zyskało nową, znakomitą architektonicznie i funkcjonalnie siedzibę. Inicjator i główny organizator Pikników Lotniczych w Krakowie.

Janusz Zemke – w latach 2001-2005 wiceminister obrony, poseł na Sejm RP wielu kadencji. Za jego czasów MON dokonało kluczowych zakupów modernizacyjnych, w tym samolotów wielozadaniowych F-16, pocisków przeciwpancernych Spike i transporterów opancerzonych AMV (Rosomak).

Wśród dwudziestu pięciu nominowanych byli między innymi: Tomasz Antoniewski – szybownik, konstruktor lotniczy, twórca serii lekkich samolotów, Edward Margański – konstruktor lotniczy, twórca nowatorskich szybowców i samolotów, Ryszard Łukasik – b. dowódca Marynarki Wojennej i z-ca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Bogusław Pacek – wieloletni komendant Żandarmerii Wojskowej, Adam Bartosiewicz i Piotr Wojciechowski – założyciele i szefowie WB Electronics, najbardziej innowacyjnego przedsiębiorstwa polskiego sektora lotniczo-zbrojeniowego i Sławoj Leszek Głódź – pierwszy w III RP biskup polowy Wojska Polskiego.

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski z grupą pilotów i techników wojskowych wyróżnionych podczas XIX Balu Lotników i Polskiej Obronności w 2014

Ważnym punktem wieczoru będzie coroczna aukcja charytatywna. Środki zebrane podczas zbiórki, zostaną przekazane osobom ze środowiska lotniczo-obronnego, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Do tej pory w efekcie przeprowadzonych aukcji uczestnicy Balów – od 2002 do 2014 – zebrali ponad 600 tysięcy złotych (Wsparcie dla rodzin żołnierzy, 2014-06-11; Charytatywny bal lotników, 2013-02-10; 51,2 tys. zł na cel charytatywny, 2011-02-27; 17. Bal Lotników i Polskiej Obronności, 2012-02-20; Wsparcie dla pilota, 2011-07-09; XV Bal Lotników i Polskiej Obronności, 2010-02-07; XIV Bal Lotników i Polskiej Obronności, 2009-02-23; XIII Bal Lotników, 2008-01-20). Pieniądze są przekazywane potrzebującym poprzez fundacje współpracujące z organizatorami Balów. W bieżącym roku będzie to fundacja Polskie Forum Bezpieczeństwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.