Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa tureckich RF-4

Lotnictwo wojskowe, 25 lutego 2015

W czasie ćwiczeń rozbiły się dwa tureckie RF-4E, a 4 członków ich załóg zginęło. Do katastrofy doszło prawdopodobnie w wyniku zderzenia samolotów w powietrzu.

Rozbite samoloty to rozpoznawcze McDD RF-4E Phantom II z 1 AJU 173 Filo Safak. Trafiły tam jako używane z US Air Force, po czym zostały zmodernizowane. Wkrótce miały zostać ostatecznie wycofane z eksploatacji

Dwa dwumiejscowe samoloty rozpoznawcze RF-4E Phantom II wystartowały wczoraj wieczorem, o 18:07, z bazy 7'nci Ana Jet Üssü'nden (Baza samolotów odrzutowych) Malatya do rutynowego lotu treningowego. O 19:05 utracono z nimi kontakt radarowy. Samoloty znajdowały się wówczas w rejonie dzielnicy Ekinciler miasta Akçadağ.

W wyniku akcji ratowniczej na zboczu niewielkiego wzgórza znaleziono dwa wraki. Stało się to ok. 20:45. Okazało się, że wszyscy członkowie załóg obu samolotów zginęli na miejscu. Zidentyfikowano ich jako kpt. Salih Sezer, kpt. Onur Özkaya, por. Özgür Özbahçeci i por. Yasin Atalay

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Prawdopodobnie doszło do zderzenia w powietrzu. Lot odbywał się w gęstej mgle.

Rozbite samoloty to rozpoznawcze McDD RF-4E Phantom II z 1 AJU 173 Filo Safak. Trafiły tam jako używane z US Air Force, po czym zostały zmodernizowane. Wkrótce miały zostać ostatecznie wycofane z eksploatacji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.