Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Sentinele dla USCG

Marynarka wojenna, 04 marca 2015

Straż wybrzeża USA ogłosiła przetarg na dostawę 26 kutrów patrolowych typu Sentinel.

Kutry patrolowe typu Sentinel mają 46,8 m długości i 8,1 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają prędkość 28 w. Zasięg wynosi 5370 km. Załogę stanowi 24 oficerów i marynarzy. Uzbrojenie to zsmu Mk38 Mod 2 wyposażony w 25-mm działo oraz cztery 12,7-mm wkm Browning M2HB / Zdjęcie: USCG

Zapytanie ofertowe opublikowano pod koniec lutego. Straż Wybrzeża USA (USCG) chce zakupić 26 kutrów patrolowych typu Sentinel. Jednostki zostaną nabyte w ramach programu Fast Response Cutter. Okręty oparto na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej Damen Group.  

Oferty producentów będą przyjmowane do 5 czerwca. Udział w przetargu weźmie najprawdopodobniej Bollinger Shipyards. Stocznia z Luizjany odpowiada już za budowę i dostawę 32 jednostek typu Sentinel (USCG kupuje kolejne Sentinele, 2013-09-29).  

Ogłaszając przetarg na dostawę kolejnych patrolowców, USCG liczy na wymierne korzyści finansowe. Starając się o kolejne zlecenie, Bollinger Shipyards będzie musiało zaoferować Straży Wybrzeża USA korzystniejsze warunki niż pozostali oferenci. W konsekwencji może to doprowadzić do zmniejszenia ceny jednostkowej okrętów oraz kosztów całego przedsięwzięcia.  

Kutry patrolowe typu Sentinel zastępują w linii wiekowe patrolowce typu Island. Straż Wybrzeża USA chce eksploatować 58 jednostek tego modelu. Okręty będą służyć do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Do tej pory do służby przyjęto co najmniej osiem jednostek. Wszystkie stacjonują w bazach USCG w Miami i Key West na Florydzie. Kolejne zostaną rozmieszczone m.in. w Portoryko.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.