Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Enforce Tac 2015: Hensoldt dla Bundeswehry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 marca 2015

Hensoldt zaprezentował w Norymberdze celownik optyczny proponowany Bundeswehrze jako podstawowa optyka dla przyszłego karabinu snajperskiego G29 kalibru 8,6 mm.

Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom ZF 3,5-26x56 FF-S  może być posadowiony na szynie uniwersalną karabinu wyborowego wraz z przystawką wzmacniającą obraz w nocy. Na zdjęciu prezentowany z termowizorem Carl Zeiss IRV-900-C /Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Jednym z najciekawszych celowników proponowanych Bundeswehrze, oferowanym w komplecie z karabinem snajperskim Unique Alpine TPG-3A5, był Hensoldt ZF 3,5-26x56 FF-S. To kompaktowy model przeznaczony pierwotnie dla komandosów. Dzięki małym gabarytom możliwe było stosowanie dodatkowych przystawek termowizyjnych i noktowizyjnych, które mieściły się na typowej szynie karabinu wyborowego.

Celownik, prócz bardzo dobrych parametrów optycznych, ma imponujący zakresem regulacji. Umożliwia to tubus o średnicy 36mm , jeden z najszerszych na rynku. Podczas targów celownik był prezentowany charakterystycznym nowym piaskowym malowaniu Bundeswehry RAL 8000 / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Zmniejszenie rozmiaru spowodowało konieczność pomieszczenia rozbudowanych układów soczewek, koniecznych dla celowników o zmiennym powiększeniu, w obrębie znacznie krótszego tubusu. Dokonanie tego bez utraty wysokich parametrów obrazu było wyzwaniem trudnym i kosztownym. Jednak Hensoldt ZF 3,5-26x56 FF-S został doceniony zarówno w Niemczech, gdzie sprzedano 400 celowników, jak i za granicą – w Holandii, Szwecji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Hensold, do niedawna funkcjonował jako wyspecjalizowany w produkcji wojskowej podmiot zależny od Zeissa. Od października 2014 stanowi część koncernu Airbus Defense & Space.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.