Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2015: Debiut karabinu Strasser TAC1

Przemysł zbrojeniowy, 08 marca 2015

Na targach w Norymberdze zadebiutował składany karabin wyborowy opracowany przed niemieckie przedsiębiorstwo Strasser.

Karabin wyborowy Strasser TAC1 zadebiutował w 2015 na targach IWA. Opracowanie broni rozpoczęto 1,5 roku temu

Opracowanie nowej broni rozpoczęło się 1,5 roku temu. Pierwsze modele zostały skompletowane na trzy tygodnie przed rozpoczęciem targów IWA. Nowy powtarzalny karabin wyborowy nosi nazwę Strasser TAC1, oferowany jest w dwóch odmianach: standardowej do amunicji 6,5 mm x 55 SE 7,62 mm x 51; oraz Magnum do naboju 7,62 mm x 67 (.300 Winchester Magnum). W pierwszym przypadku broń zasilana jest z 10-nabojowego magazynka, w drugim z 8-nabojowego. Niezależnie od wersji, masa karabinu z 660-mm lufą zakończoną sporym hamulcem wylotowym to 8,3 kg.

Broń po demontażu lufy łatwo składa się do transportu / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Strasser TAC1 ma łatwowymienną lufę, która może być demontowana do transportu. Po jej wyjęciu, reszta karabinu może być łatwo złożona. Broń wyposażono w dodatkowe, płytkie gniazdo zapasowego magazynka, umieszczane przed zasadniczym zasobnikiem amunicyjnym. Mechanizm spustowy jest osobnym modułem, łatwo demontowanym przy rozkładaniu. Ma możliwość regulacji siły nacisku, jak i położenia spustu. Na grzbiecie komory zamkowej umieszczono długą szynę montażową, kilka krótkich odcinków może być mocowane z boków i od dołu.

Strasser TAC1 ma dosyć niezwykłą konstrukcję. Przede wszystkim nie ma klasycznej kolby, a jedynie dołączony do monolitycznej komory zamkowej na zawiasie element, na końcu którego zamocowano regulowaną stopkę i składaną podporę tylną. Na jego grzbiecie znajduje się wysuwana poduszka policzkowa. We wnętrzu umieszczono narzędzie do rozkładania broni oraz kasetę z rozwijaną taśmą antymirażową.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.