Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

290 mld rubli na badania w 2015

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 marca 2015

Ministerstwo obrony FR planuje wydać na badania i rozwój nowego uzbrojenia 270-290 mld rubli. To 15-16% wydatków na zakupy zbrojeniowe, planowanych na 1,8 bln rubli.

Jednym z programów realizowanych w ramach programu modernizacji armii jest bezzałogowy poduszkowiec Czirok o masie startowej 750 kg. Aparat ma zasięg do 2500 km, a pułap równy 6 km przy udźwigu 300 kg. W zależności od wyposażenia może wykonywać zadania rozpoznawcze i uderzeniowe. Na jego bazie ma powstać cięższy pojazd o masie startowej przekraczającej 2 tys. kg / Zdjęcie: OPK – Rostiech

Podczas otwarcia dorocznej Konferencji wynalazców i racjonalizatorów armii rosyjskiej wiceminister obrony FR Jurij Borisow poinformował, że w br. jego resort przeznaczy 270-290 mld rubli (17-18,5 mld zł) na prace badawczo-rozwojowe i doświadczalno-konstruktorskie. – Co roku wydajemy na rozwój nowych technologii i systemów 15-16% środków przeznaczonych na modernizację uzbrojenia – powiedział Borisow. W tym roku będzie podobnie.

W 2014 wydatki FR na zakupy uzbrojenia wyniosły ok. 1,7 bln rubli (110 mld zł). Na 2015 zaplanowano wzrost na poziomie 20%. Zagraniczne sankcje i spadek cen surowców energetycznych spowodowały, że także resort obrony dotkną redukcje, ale poziom zakupów nie powinien być niższy niż 1,8 bln rubli. Taki szacunek podał wiceminister Borisow.

W planach budżetowych FR na 2015 wydatki obronne określono na blisko 3,3 bln rubli (3,3 bln rubli na obronność FR w 2015, 2014-10-25). 33% więcej niż rok wcześniej. Z tej kwoty ponad 50% ma zostać przeznaczone na zakupy i modernizację sprzętu wojskowego (Do 70% budżetu MO FR na zakupy, 2015-01-24). W 2015 udział wydatków obronnych w budżecie federalnym ma wynieść 23%, a w PKB – 4,6%.

Według Borisowa, w 2014 realizacja planu zakupów sięgnęła 95% planu. To istotny postęp w stosunku do pierwszych lat realizacji obecnego planu modernizacji, gdy plany wykonywano w 82-84%. Co więcej, wszystkie dostawy zostały opłacone w 100%, z czym wcześniej bywały problemy – podkreślił rosyjski wiceminister.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.