Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letni rozkład grupy Lufthansa

Lotnictwo cywilne, 17 marca 2015

W sezonie letnim 2015 przewoźnicy z grupy Lufthansa oferują 321 destynacji w 103 krajach.

Letni rozkład 5 przewoźników wchodzących w skład grupy Lufthansa obejmuje 321 połączeń do 103 krajów / Rysunek: Grupa Lufthansa

Linie skupione w grupie Lufthansa – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Lufthansa i Swiss – opublikowały nowy rozkład połączeń. Łącznie z trasami, które pojawią się w nim po raz pierwszy, zaoferują 321 destynacji w 103 krajach na 4 kontynentach. Ubiegłego lata były to 294 destynacje w 101 krajach. Nowy rozkład będzie obowiązywać od 29 marca do 25 października 2015.

Narodowy przewoźnik Niemiec – Lufthansa – zaoferuje połączenia do 215 portów. W Europie zacznie operować z 9. miasta w Polsce – Bydgoszczy – do Frankfurtu. W przyszłości samoloty w barwach Lufthansy będą wykonywać około 240 rejsów tygodniowo do 9 polskich lotnisk (Nowe połączenie z Rzeszowa, 2015-03-11).

Trasy do Danii również zyskają dodatkowe, codziennie połączenie z Frankfurtu do Aalborga. W nowym rozkładzie pojawią się także Heraklion na Krecie i hiszpańska Sewilla (Hiszpania). Rejsy do Heraklionu wystartują z Monachium, a do stolicy Andaluzji z Frankfurtu i Monachium. Z lotnisk tych pasażerowie będą mieć także możliwość skorzystania z codziennych rejsów do Reykjavíku na Islandii.

Bodrum nad Morzem Egejskim w Turcji i Cagliari na włoskiej Sardynii to dwa kierunki sezonowe dostępne teraz z Frankfurtu. Z Monachium po raz pierwszy tego lata Lufthansa poleci do Glasgow i Perugii. Pojawią się również dodatkowe rejsy na obecnych trasach z Frankfurtu do Malagi, Palma de Mallorca i Walencji oraz z Monachium do Bodrum. Ponownie będzie można też polecieć do Kairu z Monachium, oprócz obecnego rejsu z Frankfurtu. Airbus A380, cieszący się dużą popularnością wśród pasażerów, będzie tego lata ponownie obsługiwał rejsy z Frankfurtu do Los Angeles i Seulu. Dzięki temu liczba tras Lufthansy obsługiwanych przez największy samolot pasażerski świata wzrośnie do 11.

25 listopada Lufthansa rozpocznie rejsy międzykontynentalne, skierowanych w szczególności do turystów. Pierwszym kierunkiem będzie Tampa na Florydzie. Nową całoroczną trasę, 5 razy w tygodniu będzie na początku obsługiwać Airbus A340-300. Pozostałe trasy planowane na zimę z Frankfurtu to: Panama, Cancún, Male i Mauritius.

Z kolei Germanwings oferuje latem z lotniska Berlin-Tegel, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu łącznie 132 połączenia do 31 krajów. Pojawią się zupełnie nowe trasy z Düsseldorfu do Aten, Jerez de la Frontera, Jersey i Reykjavíku. W kwietniu dodane zostaną dwie trasy z Düsseldorfu do Porto i Faro. Siatka połączeń do Francji zostanie rozszerzona o połączenie z Marsylią.

W przyszłości przewoźnik będzie latać także codziennie z Berlina do Palermo. Latem z Berlina będzie można również dostać się do Hamburga i Izmiru. Pasażerowie z Hamburga otrzymają również bezpośrednie połączenie z Bari, a ze Stuttgartu – do Nicei, Amsterdamu i Walencji. W okresie wakacyjnym z Kolonii/Bonn Germanwings poleci do Prisztiny, a ze Stuttgartu do Tunisu i Tirany.

Swiss dodaje 34 nowe kierunki do letniego rozkładu (Swiss wraca do Krakowa, 2014-10-10). 22 z nich będą obsługiwane z Zurychu, jak np. Lipsk, Bilbao i Göteborg. Z Genewy pasażerowie polecą do 12 nowych miast, m. in. do Walencji i Dublina. Częstotliwość połączeń do różnych europejskich miast oraz do San Francisco również zostanie zwiększona. Swiss tego lata zaoferuje 80 kierunków europejskich i 26 interkontynentalnych w 49 krajach.

Austrian Airlines skoncentrują się na kierunkach wakacyjnych i będą oferować 130 destynacji w 59 krajach (Lufthansa kupuje Austrian Airlines, 2008-12-05). W marcu do rozkładu zostanie dodana Odessa, w czerwcu Minorka, a w październiku Miami. Od lata wszystkie połączenia narodowego przewoźnika Austrii do Ameryki Północnej będą obsługiwane z Wiednia maksymalnie raz dziennie.

Belgijski przewoźnik Brussels Airlines dodaje 10 nowych europejskich tras z Brukseli (Rekordowy rok Brussels Airlines, 2015-01-12). Pojawią się między nimi Bordeaux, Lourdes-Pyrénées i Calvi na Korsyce. Siatkę połączeń wzbogacą rejsy do Dubrownika i Zagrzebia, Sankt Petersburga, Olbii na Sardynii i Ibizy. Loty do Rygi i Billund wykonywane będą codziennie. Przewoźnik wznowi również połączenia do Waszyngtonu, a rejsy do kameruńskiego Jaunde (Kamerun) będą obsługiwane codziennie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.