Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lataj z Tintinem

Lotnictwo cywilne, 17 marca 2015

A320 należący do Brussels Airlines otrzymał niezwykłe malowanie, nawiązujące do jednego z najpopularniejszych komiksów europejskich XX stulecia.

Na kadłubie samolotu znajduje się wizerunek stylizowanego rekina, przypominającego okręt podwodny skonstruowany przez profesora Tryfona Lakmusa, jednego z bohaterów albumu Skarb Szkarłatnego Rackhama. Z tego powodu A320 nosi nazwę Rackham

Towarzystwo Brussels Airlines (Rekordowy rok Brussels Airlines, 2015-01-12) i fundacja Moulinsart zaprezentowały Airbusa A320 w malowaniu zainspirowanym serią komiksów o przygodach Tintina, autorstwa belgijskiego artysty Georges'a Remi, który swoje prace podpisywał pseudonimem Hergé. Seria zaliczana jest do najpopularniejszych komiksów europejskich XX wieku.

Samolot belgijskiego przewoźnika ma na kadłubie stylizowanego rekina, przypominającego okręt podwodny skonstruowany przez profesora Tryfona Lakmusa, jednego z bohaterów albumu Skarb Szkarłatnego Rackhama. Z tego powodu A320 otrzymał też nazwę – Rackham.

We wnętrzu samolotu znajdują się kolejne niespodzianki dla miłośników twórczości Hergé’a / Zdjęcia: Brussels Airlines

Oprócz wizerunków Tintina i jego psa Milusia, na burcie samolotu znajduje się napis We fly you to the home of Tintin (Zabierzemy cię do kraju rodzinnego Tintina). Naniesienie obrazów przez 22 osoby trwało 10 dni i zajęło 1500 roboczogodzin. Do ich wykonania zużyto 360 l podkładu, farby i lakieru. Przebieg procesu nadzorował artysta Andre Eisele. Prace prowadzone były w Ostrawie.

Naniesienie malowania nawiązującego do komiksów o Tintinie pochłonęło 1500 roboczogodzin

Jak mówią przedstawiciele linii Brussels Airlines zawsze były ambasadorem Belgii. Tintin, który przemierzył cały świat, jest dla nas doskonałym towarzyszem podróży. Co więcej, Hergé zawsze był zafascynowany samolotami, które często były środkiem transportu Tintina. Ich rysunki w komiksach tworzone były z wielką precyzją.

Pierwszy lot Rackhama odbył się w ubiegły piątek, na trasie z Brukseli do Tuluzy. Samolot z wizerunkiem Tintina będzie eksploatowany do 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.