Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lataj z Tintinem

Lotnictwo cywilne, 17 marca 2015

A320 należący do Brussels Airlines otrzymał niezwykłe malowanie, nawiązujące do jednego z najpopularniejszych komiksów europejskich XX stulecia.

Na kadłubie samolotu znajduje się wizerunek stylizowanego rekina, przypominającego okręt podwodny skonstruowany przez profesora Tryfona Lakmusa, jednego z bohaterów albumu Skarb Szkarłatnego Rackhama. Z tego powodu A320 nosi nazwę Rackham

Towarzystwo Brussels Airlines (Rekordowy rok Brussels Airlines, 2015-01-12) i fundacja Moulinsart zaprezentowały Airbusa A320 w malowaniu zainspirowanym serią komiksów o przygodach Tintina, autorstwa belgijskiego artysty Georges'a Remi, który swoje prace podpisywał pseudonimem Hergé. Seria zaliczana jest do najpopularniejszych komiksów europejskich XX wieku.

Samolot belgijskiego przewoźnika ma na kadłubie stylizowanego rekina, przypominającego okręt podwodny skonstruowany przez profesora Tryfona Lakmusa, jednego z bohaterów albumu Skarb Szkarłatnego Rackhama. Z tego powodu A320 otrzymał też nazwę – Rackham.

We wnętrzu samolotu znajdują się kolejne niespodzianki dla miłośników twórczości Hergé’a / Zdjęcia: Brussels Airlines

Oprócz wizerunków Tintina i jego psa Milusia, na burcie samolotu znajduje się napis We fly you to the home of Tintin (Zabierzemy cię do kraju rodzinnego Tintina). Naniesienie obrazów przez 22 osoby trwało 10 dni i zajęło 1500 roboczogodzin. Do ich wykonania zużyto 360 l podkładu, farby i lakieru. Przebieg procesu nadzorował artysta Andre Eisele. Prace prowadzone były w Ostrawie.

Naniesienie malowania nawiązującego do komiksów o Tintinie pochłonęło 1500 roboczogodzin
 

Jak mówią przedstawiciele linii Brussels Airlines zawsze były ambasadorem Belgii. Tintin, który przemierzył cały świat, jest dla nas doskonałym towarzyszem podróży. Co więcej, Hergé zawsze był zafascynowany samolotami, które często były środkiem transportu Tintina. Ich rysunki w komiksach tworzone były z wielką precyzją.

Pierwszy lot Rackhama odbył się w ubiegły piątek, na trasie z Brukseli do Tuluzy. Samolot z wizerunkiem Tintina będzie eksploatowany do 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.