Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LIMA 2015: Malezja prezentuje A400M

Lotnictwo wojskowe, 17 marca 2015

W Langkawi zaprezentowano pierwszy malezyjski samolot transportowy A400M. Transportowiec przekazano Malezji przed tygodniem.

Pierwszy malezyjski samolot transportowy A400M prezentowany podczas rozpoczętych dziś targów LIMA 2015 / Zdjęcie: Michał Jarocki

Na rozpoczętych dziś targach LIMA 2015 oficjalnie zaprezentowano nowy samolot transportowy Tentera Udara DiRaja Malaysia (TUDM, królewskich wojsk lotniczych Malezji), A400M. Transportowiec o numerze seryjnym MSN22 udostępniony jest dla zwiedzających na płycie międzynarodowego lotniska w Langkawi. 

Pierwszy z serii czterech malezyjskich transportowców przekazano odbiorcy podczas specjalnej uroczystości, zorganizowanej 9 marca w Sewilli. Montaż samolotu rozpoczęto we wrześniu 2014. Z kolei na początku br. oficjalnie zademonstrowano go w nowym, docelowym malowaniu. 

Samolot oblatano pod koniec stycznia. Próby w locie A400M prowadzono w pobliżu lotniska zakładowego Airbus Defence and Space w Sewilli (Oblot malezyjskiego A400M, 2015-02-03). Wraz z transportowcem do kraju wrócić miała pierwsza grupa malezyjskich pilotów. Wojskowi przechodzili kilkumiesięczne szkolenie w Hiszpanii. 

W br. TUDM mają odebrać dwa kolejne A400M. Ostatni z samolotów trafi do Malezji w 2016. Warto przypomnieć, ze Kuala Lumpur jest pierwszym spoza Europy użytkownikiem nowych transportowców Airbusa. Malezyjskie A400M będą stacjonować w bazie lotniczej w Subang. Zostaną podporządkowane nowo utworzonej 22. eskadrze lotnictwa transportowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.