Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Solar Impulse 2 dotarł do Mjanmy

Lotnictwo cywilne, 20 marca 2015

Eksperymentalny samolot Solar Impulse 2 wylądował wczoraj w Mandalaj na terenie Mjanmy.

Solar Impulse 2 na ostatniej prostej przed lądowaniem w Mandalaj / Zdjęcie: Solar Impulse

18 marca samolot napędzany energią słoneczną Solar Impulse 2 wystartował o 1:48 UTC z Ahmedabadu w Indiach, po ponad tygodniowym postoju (Solar Impulse ląduje w Indiach, 2015-03-11). Tym razem celem podróży pilota André Borschberga było leżące na terenie tego samego kraju Varanasi, oddalone o 1071 km. Samolot lądował tam po 15 h i 56 min lotu.

Następnego dnia, o 5:52 czasu miejscowego (według UTC był 18 marca, godz. 23:52), w kabinie Solar Impulse 2 zasiadł Bertrand Piccard. Trasa kolejnego etapu miała zawieść go do Mandalaj na terenie Mjanmy. Lot przebiegł bez przeszkód. Lądowanie w Mandalaj wykonał 18 marca o 19:51 czasu lokalnego (13:21 UTC). W ciągu 13 h 29 min Piccard przebył 1401 km.

W Mandalaj ekipa Solar Impulse 2 będzie odpoczywać przez co najmniej 3 dni. Przed nimi lot długości 1389 km do Chongqingu w ChRL.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.