Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ChRL o kontrakcie na HQ-9 dla Turcji

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 marca 2015

Chińskie media informują o zawarciu ostatecznego kontraktu na dostawę dla Turcji zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych HQ-9. Druga strona tego nie potwierdza.

Według chińskich mediów, przedstawiciele China National Percision Machinery Import&Export Corporation potwierdzili podpisanie z Turcją kontraktu na dostawę zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych HQ-9 (Hongqi-9)

Według chińskich mediów, przedstawiciele China National Percision Machinery Import&Export Corporation potwierdzili podpisanie z Turcją kontraktu na dostawę zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych HQ-9 (Hongqi-9, nazwa eksportowa – FD-2000). Informacja miała trafić do chinadaily.com w czasie salonu LIMA 2015 w Malezji i niewiele różni się od tej sprzed roku (Kontrakt chińsko-turecki prawie gotowy, 2014-03-31). Nie potwierdzają jej jednak źródła tureckie.

Przetarg na dostawę systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych dalekiego zasięgu Ankara rozpisała w 2009. We wrześniu 2013 Turcja wybrała ofertę chińską, rezygnując z amerykańskich Patriotów, rosyjskich S-400 i francusko-włoskich Eurosam SAMP-T. Wzbudziło to bardzo duże kontrowersje wśród państw NATO, które zarzuciły Ankarze nie wzięcie pod uwagę interesów Sojuszu. Władze tureckie tłumaczą swą decyzję korzyściami ekonomicznymi i możliwością pozyskania nowoczesnych technologii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.