Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armata i Kurganiec-25 w Alabino

Wojska lądowe, 24 marca 2015

Na poligonie w Alabino testowane są nowe rosyjskie wozy pancerne, w tym czołg T-14 Armata i bwp Kurganiec-25. Zostaną one zaprezentowane oficjalnie 9 maja w Moskwie.

Dwa czołgi T-14 Armata na platformach kolejowych zmierzają na poligon w Alabino / Zdjęcie: i-aa wojennyj informator

Na poligonie w Alabino testowane są nowe rosyjskie pojazdy pancerne, w tym czołg T-14 Armata (Czołg T-14 Armata ujawniony?, 2015-03-01) i bwp Kurganiec-25 (Pierwsze zdjęcie Kurganca-25, 2013-01-24). Są one przygotowywane do udziału w Paradzie Zwycięstwa 9 maja w Moskwie. Na razie są ukrywane pod plandekami, które nie pozwalają na pełne poznanie ich geometrii, uzbrojenia i wyposażenia zewnętrznego.

Pierwsze zdjęcie czołgów T-15 Armata pojawiło się na stronie military.informant. Były one transportowane na platformach kolejowych, szczelnie zasłonięte plandekami nałożonymi na deformujące kształt wież nakładki. Na zdjęciu wyraźnie widać jedynie siedmiokołowe podwozie gąsienicowe. Projektantem i producentem prototypów T-14 Armata jest Uralwagonzawod. Na paradzie w Moskwie poza czołgiem ma zostać pokazany ciężki bojowy wóz piechoty i opancerzony wóz remontowo-ewakuacyjny na takim samym podwoziu.

Grupa bwp Kurganiec-25 na poligonie w Alabino podczas przygotowań do Parady Zwycięstwa. Moduły wieżowe Epocha z 30-mm armatą 2A42, 4 wyrzutniami ppk Kornet i 7,62-mm km PKT zakryte plandekami / Zdjęcie: i-aa wojennyj informator

Grupa bwp Kurganiec-25 także ma wieże zasłonięte plandekami. Kurganiec-25 to średnia platforma gąsienicowa (ważąca ok. 25 t, stąd liczba w nazwie), na bazie której ma powstać m.in. bojowy wóz piechoty (Obiekt 695), bojowy wóz desantu, gąsienicowy transporter opancerzony (Obiekt 693), wóz wsparcia z 125-mm armatą. Projektantem i producentem prototypów bwp Kurganiec-25 jest koncern Traktornyje zawody przy współpracy z m.in. CNII Buriewiestnik.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.