Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Diamond wraca do służby

Marynarka wojenna, 25 marca 2015

Zakończył się remont brytyjskiego niszczyciela rakietowego typu 45, HMS Diamond (D34). Okręt – po serii testów i ćwiczeń zgrywających załogi – powróci do służby w 2016.

Załoga HMS Diamond powróciła na pokład okrętu, po zakończeniu wielomiesięcznego remontu i modernizacji niszczyciela / Zdjęcie: Royal Navy

Dowództwo Royal Navy poinformowało o zakończeniu wielomiesięcznego programu remontu i podnoszenia potencjału bojowego niszczyciela rakietowego typu 45, HMS Diamond (Diamond w służbie, 2011-05-09). Jednostka otrzymała nowe systemy łączności i nawigacji satelitarnej oraz elementy układu pędnego. Usprawniono też pracę wyrzutni pocisków przeciwokrętowych Harpoon.

Po kilku miesiącach ćwiczeń na lądzie, załoga HMS Diamond powróciła na pokład jednostki. W najbliższym czasie okręt przejdzie serię testów morskich, po czym rozpocznie się wielomiesięczny program szkolenia oraz zgrywania oficerów i marynarzy. Niszczyciel wróci do służby operacyjnej w 2016.

Brytyjski okręt zakończył ostatnią misję bojową w połowie 2014. Brał udział m.in. w operacji Recsyr, podczas której eskortował statek transportowy MV Ark Futura, ewakuujący broń chemiczną z ogarniętej wojną Syrii (Cztery lata wojny w Syrii, 2015-03-15). Wcześniej jednostka ochraniała morskie szlaki handlowe wiodące wzdłuż wschodnich wybrzeży Afryki przed piratami.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.