Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Diamond wraca do służby

Marynarka wojenna, 25 marca 2015

Zakończył się remont brytyjskiego niszczyciela rakietowego typu 45, HMS Diamond (D34). Okręt – po serii testów i ćwiczeń zgrywających załogi – powróci do służby w 2016.

Załoga HMS Diamond powróciła na pokład okrętu, po zakończeniu wielomiesięcznego remontu i modernizacji niszczyciela / Zdjęcie: Royal Navy

Dowództwo Royal Navy poinformowało o zakończeniu wielomiesięcznego programu remontu i podnoszenia potencjału bojowego niszczyciela rakietowego typu 45, HMS Diamond (Diamond w służbie, 2011-05-09). Jednostka otrzymała nowe systemy łączności i nawigacji satelitarnej oraz elementy układu pędnego. Usprawniono też pracę wyrzutni pocisków przeciwokrętowych Harpoon.

Po kilku miesiącach ćwiczeń na lądzie, załoga HMS Diamond powróciła na pokład jednostki. W najbliższym czasie okręt przejdzie serię testów morskich, po czym rozpocznie się wielomiesięczny program szkolenia oraz zgrywania oficerów i marynarzy. Niszczyciel wróci do służby operacyjnej w 2016.

Brytyjski okręt zakończył ostatnią misję bojową w połowie 2014. Brał udział m.in. w operacji Recsyr, podczas której eskortował statek transportowy MV Ark Futura, ewakuujący broń chemiczną z ogarniętej wojną Syrii (Cztery lata wojny w Syrii, 2015-03-15). Wcześniej jednostka ochraniała morskie szlaki handlowe wiodące wzdłuż wschodnich wybrzeży Afryki przed piratami.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.