Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Minister o brakach personalnych

Strategia i polityka, 26 marca 2015

Ministerstwo obrony Indii opublikowało coroczny raport na temat stanów osobowych w siłach zbrojnych.

Ministerstwo obrony Indii opublikowało coroczny raport na temat stanów osobowych w siłach zbrojnych. Braki kadrowe mają utrzymywać się na stałym poziomie od kilku lat. Resort zamierza podjąć działania zmierzające do poprawy warunków służby żołnierzy / Zdjęcie: MO Indii

Minister obrony Indii, Manohar Parrikar, poinformował członków parlamentu na temat aktualnych stanów osobowych w siłach zbrojnych oraz liczbie nieobsadzonych stanowisk. Według danych resortu, liczba wakatów wśród członków korpusu oficerskiego i żołnierzy niższych stopniem, a także cywilnych pracowników wojska wynosi obecnie 52.200 i od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie.

Parrikar zwrócił uwagę, że najwięcej wolnych etatów jest w wojskach lądowych. Dowództwu tego rodzaju sił zbrojnych brakuje 34 tys. żołnierzy, w tym ponad 9.600 oficerów. Zdecydowanie mniej miejsc pracy czeka na poborowych i absolwentów szkół oficerskich w strukturach marynarki wojennej (12,5 tys.) oraz wojskach lotniczych (5.700).  

Minister zapewnił członków parlamentu, że braki personalne w poszczególnych rodzajach sił zbrojnych nie odbijają się na ich potencjale bojowym. Nie stanowią też zagrożenia dla zdolności obronnych państwa. Parrikar przypomniał parlamentarzystom, że Indie mają obecnie 1,3 mln żołnierzy służby czynnej i 1,1 mln rezerwistów.  

Minister zwrócił jednak uwagę na podnoszony od lat problem niskiej atrakcyjności sił zbrojnych wśród młodzieży. Parrikar ocenił, że nie sprawdziły się dotychczasowe działania, które miały zachęcić młode pokolenia do powiązania swej przyszłości z siłami zbrojnymi Indii. Ministerstwo, jako pracodawca, coraz częściej przegrywa bowiem walkę z sektorem prywatnym, który oferuje wyższe wynagrodzenie i lepsze warunki zabezpieczenia socjalnego.  

Parrikar przypomniał, że jednym z celów nowego rządu Narendry Modiego jest poprawa warunków służby w siłach zbrojnych. Władze centralne zamierzają podnieść uposażenie wojskowych, a także przeznaczyć dodatkowe środki na rozbudowę i remont zaplecza infrastrukturalnego, w tym bazy mieszkalnej. Uproszczona ma też zostać ścieżka awansu żołnierzy, poczynając od wojskowych najniższych szczebli.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.