Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czesi kupują LOSP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 września 2008

Czeskie wojska lądowe otrzymają do końca listopada 30 nowych samochodów patrolowych: 15 Dingo 2 i 15 Iveco LMV. Pojazdy kupowane są w trybie pilnym, w związku z sytuacją w Afganistanie.

Dingo 2 czeskich wojsk lądowych / Zdjęcie: MO Republiki Czeskiej

Czeski kontyngent w tym kraju liczy ok. 500 żołnierzy. Do tej pory Praga kupiła dla nich po 4 samochody Dingo 2 i LMV (zobacz: Czeskie Dingo 2 dostarczone), które służą w Afganistanie od kilku miesięcy. Zaledwie 3 września, w prowincji Logar, jeden z pojazdów Iveco mógł udowodnić swoją wartość - w jego pobliżu zdetonowano silny ładunek wybuchowy. Żaden z 3 członków załogi nie odniósł poważnych obrażeń. Detonacja spowodowała uszkodzenie tylniej części samochodu.

W związku ze zwiększeniem się liczby liczby ataków na żołnierzy sił koalicyjnych, w tym czeskich, władze w Pradze zdecydowały się na szybki zakup większej liczby samochodów patrolowych. W związku z tym, że otwarta procedura przetargowa doprowadziłaby do wydłużenia czasu realizacji kontraktu, Czesi zakupili pojazdy, które już wykorzystują w Afganistanie.

Za równowartość 58 mln USD otrzymają do końca listopada po 15 egz. Krauss Meffei Wegmann Dingo 2 oraz Iveco LMV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra