Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irak kupuje F-16

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 07 września 2008

USA wymusiły na marionetkowym rządzie Iraku kolejny zakup uzbrojenia. Tym razem Bagdad ma kupić 36 myśliwców F-16.

Według The Wall Street Journal, rząd Iraku skierował do USA formalne zapytanie o możliwość zakupu 36 samolotów F-16. Uzasadnieniem transakcji ma być uniezależnienie Bagadadu od amerykańskiego lotnictwa. Obecnie na terenie Iraku i Afganistanu znajduje się ok. 300 samolotów i śmigłowców bojowych USA.

Tylko od lipca 2008 Irak zamówił w USA uzbrojenie i sprzęt wojskowy warty 10 mld USD (śmigłowce, czołgi, samoloty transportowe od Lockheed Martina, Boeinga, General Dynamics i Raytheona) - to blisko połowa całego amerykańskiego eksportu wojskowego w br. Stany Zjednoczone są w praktyce jedynym poważnym dostawcą uzbrojenia dla Iraku. Z rynku okupowanego przez siebie kraju Amerykanie wyeliminowali m.in. Polskę.

Wyposażając iracką armię w coraz nowocześniejszy sprzęt, USA chcą utrzymać u władzy posłuszne sobie władze w możliwie najdłuższym okresie. Na sprzedaż F-16 Irakowi miał wyrazić zgodę rząd Izraela. Za każdy samolot Bagdad zapłaci ok. 100 mln USD, 30-40% więcej niż inni odbiorcy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.