Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny etap modernizacji Halifaxów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 września 2008

Rząd Kanady zdecydował się podpisać umowę z Lockheed Martin Canada o modernizacji i serwisowaniu systemu zarządzania walką 12 fregat typu Halifax. Kontrakt ma wartość ok. 2 mld USD.


Jedna z 12 kanadyjskich fregat typu Halifax. Okręty zostały przyjęte do służby w latach 1992-1996. Obecnie zdecydowano się na ich głęboką modernizację przy okazji prac remontowych / Zdjęcie: Departament Obrony Kanady

W lipcu 2007 premier Stephen Harper zapowiedział wart 3,1 mld USD program modernizacji fregat typu Halifax (wstępem do niego było zawarcie rok wcześniej 150-milionowej umowy na prace studyjno-projektowe). Są to obecnie podstawowe jednostki nawodne Royal Canadian Navy. Posiada ona jeszcze 3 większe niszczyciele typu Iroquois, które jednak służą już ponad 35 lat, oraz mniejsze okręty i łodzie patrolowe.

W kwietniu władze w Ottawie rozpoczęły praktyczny proces modernizacji, zlecając dwóm stoczniom kanadyjskim przeprowadzenie remontów kapitalnych jednostek za ok. 900 mln USD (zobacz: Modernizacja kanadyjskich fregat).

Drugi etap modernizacji wiąże się z wymianą systemu zarządzania walką: doposażenia podsystemów dowodzenia i kontroli, przekonstruowania pomieszczenia operacyjnego i przebudowania masztu dla zamontowania nowych stacji radiolokacyjnych. Wartość tego kontraktu to ok. 1,4 mld USD.

Druga umowa, z tym samym producentem, zakłada długoterminowe serwisowanie systemu zarządzania walką za 600 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.