Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa meksykańskiego Caracala

Lotnictwo wojskowe, 02 maja 2015

W Meksyku rozbił się śmigłowiec wojsk lotniczych EC725 Caracal. Z 18 osób znajdujących się na jego pokładzie 3 zginęły, a 12 zostało rannych.

Śmigłowiec wojsk lotniczych Meksyku EC725 wykonywał wczoraj lot w ramach operacji zwalczania kartelu narkotykowego o kryptonimie Jalisco, od nazwy stanu, w którym jest realizowana. Na jego pokładzie znajdowało się 5 członków załogi, 11 żołnierzy i 2 policjantów. W czasie przelotu na trasie Casimiro Castillo – Villa Purificación wiropłat  został ostrzelany z ziemi przez uzbrojonych osobników. Uszkodzenia były na tyle duże, że pilot został zmuszony do awaryjnego lądowania.

Podczas próby lądowania śmigłowiec rozbił się i spłonął. W efekcie zginęło 3 wojskowych, a 10 innych i 2 policjantów zostało rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter (Airbus Helicopter) EC725 Super Cougar / Caracal nr rej. 1009. Należał do Fuerza Aerea Mexicana. Ich przedstawiciele podają, że był wart 317 mln pesos (24,4 mln USD, Meksyk zamówił 6 Cougarów, 2009-03-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra