Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie produkcji Rooivalka?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 maja 2015

Denel prowadzi rozmowy w sprawie wznowienia produkcji śmigłowców uderzeniowych Rooivalk.

Kwestia wznowienia produkcji seryjnej południowoafrykańskich śmigłowców uderzeniowych Rooivalk ma rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych 18 miesięcy / Zdjęcie: Denel

Jak informuje Riaz Saloojee, prezes grupy Denel, w ciągu następnych 18 miesięcy przedsiębiorstwo podejmie decyzję o przyszłości śmigłowca uderzeniowego Rooivalk. Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi kooperantami i nabywcami zagranicznymi. Kluczową kwestią będzie znalezienie partnera. Prowadzimy w tej sprawie negocjacje z kilkoma krajami – dodaje Riaz Saloojee.

MInisterstwo obrony Republiki Południowej Afryki również jest zainteresowany wznowieniem produkcji Rooivalka. Swoje poparcie wyraziła kierująca resortem minister Nosiviwe Mapisa-Nqakula. Jej zdaniem jest to jeden z elementów pozwalających na zachowanie strategicznych zdolności kraju.

Według portalu defenceweb Denel prowadzi obecnie prace studialne w celu określenia zakresu modernizacji istniejącej konstrukcji do wersji Rooivalk Mk 2, mającej znacznie lepsze zdolności bojowe. Największym wyzwaniem będzie znalezienie funduszy i wysokokwalifikowanych poddostawców krytycznych zespołów i elementów wyposażenia.

Dotychczas wyprodukowano zaledwie 3 prototypowe Rooivalki i 12 śmigłowców seryjnych, z których 11 znajduje się w wyposażeniu South African Air Force (wojsk lotniczych RPA). 2 wiropłaty pełnią obecnie służbę w Kongu, wspierając działania MONUSCO (Rooivalki znowu w akcji, 2014-03-04). Zdaniem prezesa Denel Aviation, Mike’a Kobe wznowienie produkcji Rooivalka ma sens z ekonomicznego punktu widzenia, jeżeli uda się zdobyć zamówienia na 75-100 śmigłowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra