Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T129 przeciwko PPK

Lotnictwo wojskowe, 05 maja 2015

Rząd Turcji wysłał śmigłowce uderzeniowe T129 ATAK jako wsparcie jednostek walczących z kurdyjskimi separatystami z Partii Pracujących Kurdystanu (PPK).

Para śmigłowców T129 ATAK, wysłanych przeciwko kurdyjskim separatystom z PPK  / Zdjęcie: MO Turcji

Ministerstwo obrony Turcji poinformowało, że na polecenie rządu w Ankarze wysłało 2 śmigłowce uderzeniowe T129 ATAK (ILA 2014: Turecka ofensywa, 2014-05-20) do prowincji Siirt na południowym wschodzie kraju. Ich celem jest wsparcie operacji prowadzonych przez wojsko przeciwko kurdyjskim separatystom z Partii Pracujących Kurdystanu (PPK).

Wiropłaty przydzielono do 3. Komando Tugayı (brygady komandosów) Türk Kara Kuvvetleri (wojsk lądowych). Na podstawie dostępnych zdjęć można wnioskować, że przerzucono je w ładowni transportowca A400M (Drugi A400M dla Turcji , 2014-12-31).

Komunikat Sztabu Generalnego podaje, że T129 przybyły do Siirt 25 kwietnia. Śmigłowce mają też operować na terenie prowincji Şırnak, Hakkari i Wan, niezależnie od pory doby, w ramach działań antyterrorystycznych.

Anakra wysłała do akcji T129 po starciach sił rządowych i bojowników PPK, jakie miały miejsce 11 kwietnia w prowincji Ağrı. W ich wyniku śmierć poniosło 5 Kurdów, a 4 żołnierzy tureckich zostało rannych. Zdaniem strony rządowej to separatyści zaatakowali żołnierzy. Natomiast PPK twierdzi, że ogień otworzyli żołnierze, zabijając jednego cywila i jednego bojownika.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra