Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Avianca potwierdza zamówienie Airbusów

Lotnictwo cywilne, 06 maja 2015

Linie Avianca zawarły z Airbusem ostateczną umowę w sprawie zakupu 100 samolotów z rodziny A320neo.

Wśród 100 samolotów zakupionych przez Avianca będą wszystkie modele wąskokadłubowe produkowane przez europejski koncern / Rysunek: Airbus

O zamiarze zakupu 100 samolotów wąskokadłubowych z rodziny A320neo przez kolumbijskie towarzystwo informowaliśmy kilka miesięcy temu (100 Airbusów neo dla Avianca, 2015-02-06). Obecnie wiadomość została potwierdzona oficjalnie.

W ramach największego kontraktu w dziejach lotnictwa cywilnego w Ameryce Łacińskiej linie z Kolumbii nabędą 100 Airbusów A319neo, A320neo (na rysunku) i A321neo. Wartość zakupu, ani terminy dostaw nie zostały podane do publicznej wiadomości. Nowe samoloty zastąpią obecną flotę A318, A319 i A320, operującą z hubów w Bogocie, Limie i San Salvador.

Avianca zostały założone w 1919, jako drugie linie lotnicze w świecie. Ich związek z koncernem z Tuluzy datuje się na 1998, gdy TACA (obecnie wchodzące w skład Avianca), LAN i TAM złożyły wspólne zamówienie na 90 samolotów wąskokadłubowych.

Towarzystwa wchodzące w skład holdingu Avianca złożyły dotychczas zamówienia na niemal 300 samolotów Airbusa, w tym 276 z rodziny A320 (wśród nich 133 w wersji neo) i 15 z rodziny A330 (Półtora tysiąca zamówionych A330, 2015-04-21).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra