Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Północnokoreański test rakiety

Marynarka wojenna, 09 maja 2015

Korea Północna przeprowadziła test wystrzeliwania spod wody rakiety balistycznej. Uzbrojenie okrętów podwodnych w takie rakiety może zmienić sytuację strategiczną w regionie.

Korea Północna ogłosiła, że przeprowadziła test wystrzeliwania spod wody rakiety balistycznej. Według zachodnich analityków, test dotyczył jedynie samego wystrzelenia rakiety z wyrzutni na okręcie podwodnej. Wystrzelony obiekt przeleciał zaledwie kilkaset metrów. Nie podano, kiedy i w jakim rejonie została przeprowadzona próba. Prawdopodobnie było to w rejonie Sinpo, gdzie znajduje się port rybacki i baza okrętów podwodnych.

Test obserwował przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un. Ocenił on, że udana próba zmieni układ sił w regionie i wzmocni pozycję jego kraju. Trzeba jednak pamiętać, że Pjongjang narusza w ten sposób sankcje ONZ dotyczące rozwoju technologii rakiet balistycznych.

Według analityków, testowana rakieta to modyfikacja BM-25 Musudan. To kopia starej, rosyjskiej rakiety wystrzeliwanej z okrętów podwodnych R-27. Może być ona wystrzeliwana z nowego typu okrętu podwodnego wyposażonego prawdopodobnie w dwie wyrzutnie rakiet lub pocisków samosterujących. Jego testy zarejestrował na początku br. amerykański satelita rozpoznawczy. Analitycy oceniają, że Korea Północna jeszcze długo nie opanuje wszystkich technologii potrzebnych do zbudowania pełnowartościowego systemu rakiet balistycznych wystrzeliwanych spod wody, uzbrojonych w głowice jądrowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.