Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna Jiangdao w służbie

Marynarka wojenna, 14 maja 2015

Marynarka wojenna ChRL miała przyjąć do służby kolejną korwetę rakietową typ 056/056A (typ Jiangdao). Okręt jest przystosowany do zwalczania nieprzyjacielskich OP.

Marynarka wojenna ChRL przyjęła do służby 20. korwetę rakietową typ 056/056A (Jiangdao), Huangshi (502). Jest to 4. jednostka zbudowana w konfiguracji ZOP / Zdjęcie: CCTV

Huangshi (502) przyjęto do służby najprawdopodobniej 6 maja. Ceremonię podniesienia bandery zorganizowano na terenie bazy morskiej chińskiej marynarki wojennej w Weihai, na północnym-wschodzie kraju. Jednostka będzie pełnić służbę na wodach Morza Wschodniochińskiego. 

Korwetę zbudowano w konfiguracji ZOP. Okręt wyposażono m.in. w sonary holowane o zmiennej głębokości zanurzania. Jednostki typu Jiangdao uzbrojone są m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych YJ-83 (C802) umieszczone na śródokręciu, ośmioprowadnicową wyrzutnię pocisków przeciwlotniczych FL-3000N zamontowaną w tylnej części nadbudówki, 76-mm armatę morską AK-176, dwa 30-mm działa i 6 wyrzutni torpedowych.

Huangshi podporządkowano północnemu dowództwu marynarki wojennej. Pekin dysponuje już 20 okrętami tego typu, w tym 4 jednostkami w konfiguracji ZOP. Jiangdao zastąpią w linii patrolowce typ 037-IG Houxin. W pierwszych latach służby uzupełnią, a z czasem wyprą też fregaty typ 053 Jianghu. Chiny chcą zakupić co najmniej 30 jednostek 056/056A.

Okręty tego typu mają 90 m długości i 11 m szerokości. Wyporność wynosi 1500 t. Rozwijają prędkość 25-28 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 16 w, wynosi 6400 km. Okręt może przenosić jeden śmigłowiec morski przystosowany do działań ZOP i SAR. Brak hangaru uniemożliwia jednak dłuższe stacjonowanie wiropłata.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.