Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

100. Airbus dla Sichuan Airlines

Lotnictwo cywilne, 22 maja 2015

Airbus dostarczył 100. samolot – A321 – liniom lotniczym Sichuan Airlines.

100. Airbus przekazany Sichuan Airlines - A321 / Zdjęcie: Airbus

Airbus dostarczył 100. samolot – model A321 – liniom lotniczym Sichuan Airlines, największemu chińskiemu operatorowi eksploatującemu wyłącznie statki powietrzne produkowane przez europejski koncern. Samolot został przekazany podczas specjalnej uroczystości w Hamburgu.

A321 jest wyposażony w Sharklety i napędzany silnikami IAE V2500. W jego kabinie zabudowano fotele dla 194 pasażerów - 8 w klasie biznes i 186 w klasie ekonomicznej. Flota Sichuan Airlines składa się obecnie z 93 samolotów z rodziny A320 i 7 z rodziny A330 (Sichuan z Sharkletami, 2013-06-28).

Współpraca pomiędzy Sichuan Airlines i firmą Airbus rozpoczęła się w 1995, gdy linie wprowadziły do swojej floty A320, stając się tym samym pierwszym przewoźnikiem eksploatującym samolot Airbus z układem fly-by-wire w ChRL. Były to również pierwsze linie lotnicze w tym regionie, które zaczęły korzystać z Airbusów A321.

W 2009 towarzystwo odebrało pierwszego A320 zmontowanego na linii w Tianjin (Chiński Airbus dostarczony, 2009-06-23). W 2010 Sichuan Airlines otrzymały pierwszego A330. 

Siatka połączeń Sichuan Airlines, których siedzibą jest Chengdu, stolica prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, obejmuje około 200 chińskich miast, jak Pekin, Harbin, Hangzhou, Xi’an i Sanya, a także destynacje w Azji, Australii i Ameryce Północnej. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra