Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

X-37B znowu na orbicie

Astronautyka, 23 maja 2015

Rakieta nośna Atlas V wyniosła na orbitę wojskowy pojazd kosmiczny wielokrotnego użytku X-37B. To czwarta misja obiektu tego typu.

Ten pojazd X-37B poleciał w Kosmos po raz drugi. Ma wylądować za ok. 200 dni na pasie bazy Vandenberg / Zdjęcie: USAF 

20 maja US Air Force (USAF) Space Command's Space and Missile Systems Center (SMC) rozpoczęło kolejną, czwartą misję pojazdu wielokrotnego użytku Boeing X-37B Orbital Test Vehicle (OTV-4). Pojazd został wyniesiony na orbitę przez rakietę nośną Atlas V 501 (evolved expendable launch vehicle, EELV), która wystartowała o 11:05 EDT (15:05 GMT) z Space Launch Complex (SLC)-41 na Przylądku Canaveral. Podobnie jak poprzednie (X-37B wylądował, 2014-10-19), misja AFSPC-5 jest tajna.

Poza X-37B rakieta nośna wyniosła na rzecz National Reconnaissance Office (NRO) małe satellity badawcze (ultra-lightweight technology and research auxiliary satellite, ULTRASat). Ładunek składał się z 10 satelitów CubeSat przygotowanych przy współpracy z NASA. Atlas V został zbudowany przez ULA z wykorzystaniem rosyjskich silników RD-180 (Amerykanie kupują rosyjskie silniki, 2015-01-18). Wczorajszy start był 83 w historii EELV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra