Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSG wyremontuje Zr Ms Mercuur

Marynarka wojenna, 25 maja 2015

Damen Shipyards Group wyremontuje holenderski okręt doświadczalny, Zr Ms Mercuur (A900). Jednostka pozostanie w służbie do 2025.

Zr Ms Mercuur przyjęto do służby 21 sierpnia 1987. Okręt ma 64,8 m długości i 12 m szerokości. Wypiera 1400 t. Rozwija prędkość 14 w. Załogę stanowi 39 oficerów i marynarzy. Przystosowano go do przenoszenia i odpalania torped Mk 48 / Zdjęcie: MO Holandii

Holenderska grupa stoczniowa przywróci zdatność użytkową okrętu doświadczalnego Zr Ms Mercuur, używanego od 1987 przez Koninklijke Marine (marynarkę wojenną Holandii). Prace rozpoczną się 7 września w stoczni DSG w Den Helder, na północy kraju. Od stycznia 2016 remont będzie kontynuowany w Harlingen. Okręt powróci do służby w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia prac remontowych.  

DSG będzie odpowiedzialna za przebudowę nadbudówki Zr Ms Mercuur i zabudowanie nowego wyposażenia pokładowego. Okręt otrzyma m.in. nowoczesne urządzenia łączności radiowej i moduły nawigacji satelitarnej. Wyremontowana zostanie też mesa i pomieszczenia mieszkalne załogi. Producent usprawni również pracę układu pędnego, a także odmaluje kadłub jednostki. 

Większość prac remontowych zostanie wykonana w Den Helder. W zakładach remontowych DSG w Harlingen prowadzone będą wyłącznie prace wykończeniowe oraz pierwsze testy. Okręt powinien znaleźć się z powrotem w linii już latem 2016. Remont pozwoli na wydłużenie trwałości użytkowej Zr Ms Mercuur o 10 lat. Jednostka będzie służyć Koninklijke Marine co najmniej do 2025.


Drukuj Góra