Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna Virginia nazwana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 maja 2015

US Navy podała, że kolejny atomowy okręt podwodny typu Virginia będzie nosił imię USS New Jersey (SSN 796).

USS New Jersey (SSN 796) jest trzecią jednostką w historii US Navy, która otrzymała imię jednego z najmniejszych stanów USA. Jednostki typu Virginia zastępują w linii atomowe okręty podwodne typu Los Angeles / Zdjęcie: GDEB

Sekretarz US Navy Ray Mabus ogłosił imię nowego atomowego okrętu podwodnego podczas specjalnej ceremonii, zorganizowanej 24 maja w New Jersey. Budowa okrętu rozpocznie się w roku budżetowym 2016, na terenie stoczni General Dynamics Electric Boat w Groton w stanie Connecticut.

Okręty podwodne typu Virginia tradycyjnie noszą imiona amerykańskich stanów. Sekretarz Mabus pokreślił, że wybór nazwy nie był przypadkowy. Przypomniał, że w tym stanie zbudowano USS Holland (SS 1), pierwszy współczesny okręt podwodny US Navy, który przyjęto do służby 12 października 1900.

USS New Jersey wchodzi w skład czwartej serii dostaw Virginii, liczącej ogółem 10 jednostek. Ich budowę zlecono rok temu. US Navy zapłaci za okręty rekordowe 17,6 mld USD (67,2 mld zł), a budowa pierwszego z nich rozpoczęła się w maju 2014 (Dziesięć Virginii dla US Navy, 2014-04-29).

Jednostki typu Virginia budowane są przez General Dynamics Electric Boat oraz Newport News Shipbuilding (NNS). Obecnie trwa budowa okrętów trzeciej transzy dostaw. Odróżnia je zmodyfikowana wyrzutnia pocisków manewrujących MAURC (Multiple All-Up-Round Canister) i nowocześniejsza aparatura sonarowa. Okręty czwartej serii będą charakteryzowały się zwiększoną trwałością użytkową. Oznacza to rzadsze przeglądy w suchym doku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra