Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Sindhukirti wraca do służby

Marynarka wojenna, 02 czerwca 2015

Zakończono wieloletni program modernizacji i wydłużenia resursu okrętu podwodnego INS Sindhukirti. Jednostka przechodzi obecnie testy morskie.

Po 9 latach zakończono modernizację INS Sindhukirti (S61), typu Sindhughosh. Hindustan Shipyard Ltd. była mocno krytykowana za przeciągające się prace. Producentowi zarzucano złą organizację pracy, wynikającą przede wszystkim z braku doświadczenia w realizacji tego typu programów modernizacyjnych. Część przedstawicieli marynarki wojennej Indii domagała się nawet wykluczenia HSL z udziału w nowych programach zakupowych ministerstwa obrony / Zdjęcie: The Hindu

Po wielu latach oczekiwań, stocznia Hindustan Shipyard Ltd. (HSL) z Visakhapatnam na wschodzie kraju zakończyła program modernizacji i wydłużenia trwałości użytkowej konwencjonalnego okrętu podwodnego INS Sindhukirti (S61), typu Sindhughosh (proj. 877EKM). Prace na okręcie rozpoczęto w 2006. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 7-8 mld INR (414-473 mln zł).

Okręt otrzymał m.in. unowocześnioną aparaturę sonarową, urządzenia łączności, wydajniejsze elementy układu pędnego oraz zintegrowany system dowodzenia, kierowania i prowadzenia walki. Jednostkę przystosowano też do przenoszenia i odpalania pocisków przeciwokrętowych 3M-54 Klub. Producent wymienił też ok. 100 km przewodów i 30 km rur.

Próby morskie rozpoczęto po zakończeniu kilkutygodniowych testów portowych. Jednostka powinna wrócić do czynnej służby do końca 2015. INS Sindhukirti jest pierwszym OP typu Sindhughosh modernizowanym przez rodzimą stocznię. W przeszłości jednostki proj. 877EKM wysyłano w Rosji. Prace modernizacyjne prowadzono m.in. na terenie stoczni Zwiezdoczka na północy kraju (INS Sindhurakshak w Indiach, 2013-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra