Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Małe samoloty dla VIP-ów już w 2016

Lotnictwo wojskowe, 02 czerwca 2015

Wczoraj Inspektorat Uzbrojenia wszczął procedurę udzielenia zamówienia publicznego w postępowaniu na pozyskanie małych samolotów do transportu najważniejszych osób w państwie.

MON zapowiada, że nowe samoloty, następcy pokazanych na zdjęciu Jaków-40, trafią do Polski już w przyszłym roku / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zgodnie z zapowiedzią z końca ub. r. Inspektorat Uzbrojenia MON rozpoczął realizację procedury zakupu małych samolotów, przeznaczonych do przewozu najważniejszych osób w państwie (MON kupi małe samoloty dla VIP-ów, 2014-12-10). W dalszej kolejności przewiduje się przeprowadzenie negocjacji z zakwalifikowanymi oferentami, a następnie zaproszenie do złożenia ofert ostatecznych. Wybór wykonawcy oraz podpisanie umowy planowane jest jeszcze w tym roku.

IU zakłada, że w wyniku przeprowadzonego postępowania już w 2016 dostarczone zostaną 2 samoloty małe, przystosowane do przewozu 12-14 pasażerów, dysponujące zasięgiem nie mniejszym niż 5000 km. Dopuszcza się możliwość pozyskania samolotów używanych.

Wyposażenie kabiny pasażerskiej powinno odpowiadać standardom opcji biznesowej. W ramach umowy dostawca zobowiązany zostanie do przeprowadzenia szkolenia pilotów i techników, a także dostarczenia wstępnego pakietu wsparcia logistycznego, zapewniającego eksploatację samolotów w początkowym okresie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.