Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

UDT 2015: ACTAS dla Polski

Marynarka wojenna, 05 czerwca 2015

Niemieckie Atlas Elektronik prezentuje w Rotterdamie serię produktów przeznaczonych do wykrywania i zwalczania zagrożenia w środowisku podwodnym. Oferta skierowana jest do grupy potencjalnych klientów w Europie.

Obecność Atlas Elektronik w Rotterdamie jest związana z negocjacjami prowadzonymi obecnie z grupą potencjalnych klientów w Europie. Niemiecki producent stara się zainteresować Marynarkę Wojenną RP kupnem sonarów holowanych o zmiennej głębokości zanurzenia, ACTAS / Zdjęcie: Michał Jarocki

Dużym zainteresowaniem zwiedzających UDT 2015 cieszy się ekspozycja Atlas Elektronik. Niemiecki producent zaprezentował w Rotterdamie serię produktów przeznaczonych do użycia w środowisku podwodnym, w tym bezzałogowych pojazdów głębinowych SeaCat i SeaFox, opracowanych z myślą o wykrywaniu i zwalczaniu min morskich oraz improwizowanych urządzeń wybuchowych.

Przedstawiciel producenta przyznał w rozmowie z RAPORT-wto, że udział w UDT 2015 ma związek z rozmowami prowadzonymi przez Altas Elektronik z potencjalnymi, aczkolwiek niewymienionymi z nazwy klientami w Europie. Rozmówca zaznaczył, że chodzi o państwa, które zapoczątkowały w ostatnich latach serię morskich programów zakupowych. Co ciekawe, jednym z nich ma być Polska.

Niemiecki producent miał zaoferować w ostatnich tygodniach Marynarce Wojennej RP zakup nieokreślonej liczby sonarów holowanych o zmiennej głębokości zanurzenia, ACTAS (Active Towed Array Sonar). Złożona oferta miała charakter nieformalny. Mogłaby jednak stanowić wstęp do negocjacji, w tym ustalenia warunków cenowych ewentualnego porozumienia, jeżeli strona polska wyraziłaby nią zainteresowanie.

Oferta sprzedażowa ACTAS została przygotowana m.in. z myślą o budowanym wciąż okręcie patrolowym ORP Ślązak (Techniczne wodowanie Ślązaka, 2014-12-17). Rozmówca RAPORT-wto przyznał jednak, że w grę wchodzi także doposażenie innych jednostek nawodnych Marynarki Wojennej RP w ACTAS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.