Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z jet2.com z Krakowa do Manchesteru

Lotnictwo cywilne, 09 czerwca 2015

Brytyjska tania linia lotnicza Jet2.com zapowiedziała uruchomienie lotów z Krakowa do Manchesteru.

Od 28 kwietnia 2016 brytyjskie tanie linie lotnicze Jet2.com uruchomią trasę z Krakowa do Manchesteru. Obecnie przewoźnik lata ze stolicy Małopolski tylko do Newcastle / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Rejsy na tej trasie będą wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Inauguracyjny lot odbędzie się 28 kwietnia 2016. Połączenie będą obsługiwały samoloty Boeing 737-300. Wyloty z Manchesteru będą się odbywać o 14:50 czasu lokalnego, a przyloty do Krakowa o 18:35. Starty z Krakowa będą się następować o 19:20, a lądowania w Manchesterze o 21:10.

Obecnie loty z Krakowa do Manchesteru w poniedziałki, środy i piątki wykonuje już Ryanair (Centrum obsługi Ryanaira we Wrocławiu, 2015-05-14, Zimowy rozkład Ryanaira z Krakowa, 2015-04-17), natomiast Jet2.com lata ze stolicy Małopolski do Newcastle, wykonując dwa rejsy tygodniowo – w poniedziałki i piątki.

Należące do Dart Group PLC linie Jet2.com wywodzą się z założonego w 1983 przewoźnika Channel Express. Pod nazwą Jet2 linia zainaugurowała loty czarterowe i towarowe w 2001, a w lutym 2003 pod marką Jet2.com rozpoczęła obsługę regularnych tanich połączeń pasażerskich.

Obecnie przewoźnik, którego siedzibą jest port lotniczy Leeds-Bradford, operuje z siedmiu baz w Wielkiej Brytanii i jednej w Hiszpanii (Leeds-Bradford, Manchester, Belfast, Edynburg, Newcastle, East Midlands, Glasgow i Alicante), obsługując 58 destynacji w Europie i basenie Morza Śródziemnego. Linia wykonuje też loty czarterowe i towarowe.

Flota przewoźnika składa się z 21 Boeingów 737-300, ośmiu 737-300QC, 16 737-800, 12 757-200 i jednego 737-300F. W ubiegłym roku przewiozły one na swych pokładach ponad 6 mln pasażerów.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.