Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecki laser przeciw bsl

Przemysł zbrojeniowy, 20 czerwca 2015

MBDA Deutschland przeprowadziła test lasera przeznaczonego do niszczenia małych bezzałogowców. Cel został zniszczony z odległości ok. 500 m.

MBDA Deutschland poinformowała, że w maju br. przeprowadziła test lasera przeznaczonego do niszczenia małych bezzałogowców. Przeprowadzono go na poligonie zakładowym w Schrobenhausen. Manewrujący cel został zniszczony z odległości ok. 500 m kilka sekund po wykryciu. Kompania udowodniła w ten sposób skuteczność jej systemu w warunkach zbliżonych do realnego pola walki.

Głównym zadaniem lasera bojowego MBDA Deutschland ma być jednak ochrona ważnych obiektów w czasie pokoju. W 2013 mały bsl rozbił się w odległości zaledwie kilku metrów od kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Zdarzyło się to w Dreźnie podczas kampanii wyborczej. We Francji tylko w październiku 2014 zanotowano ponad 60 przelotów bezzałogowców nad obiektami ważnymi strategicznie, w tym elektrowniami atomowymi. To w takich przypadkach miałyby zostać użyte systemy laserowe oferowane przez MBDA Deutschland.

Sercem systemu jest wielostopniowy układ śledzenia i naprowadzania oraz zestaw laserów, których promienie mają koncentrować się na celu. To rozwinięcie systemu, który MBDA Deutschland wykorzystywała do testów zwalczania granatów moździerzowych (Laser od MBDA przetestowany, 2012-09-18). Wówczas laser miał moc 40 kW i niszczył cele z odległości 2,5 km.

MBDA Deutschland rozwija bojowe systemy laserowe, które mają być stosowane na platformach morskich i lądowych. Powinny one zwalczać różnego rodzaju cele (małe bsl, pociski rakietowe, granaty moździerzowe) dookólnie z odległości kilku kilometrów. Seryjne systemy mają pojawić się w ciągu 5 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra