Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fińskie centrum szkolenia

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 września 2008

Patria i fińskie wojska lotnicze podpisały porozumienie w sprawie utworzenia międzynarodowego centrum szkolenia lotniczego, które ma powstać w oparciu o samoloty Hawk, należące do Ilmavoimat.

Jeden z fińskich Hawków w bazie Kauhava / Zdjęcie: Ilmavoimat

Fińskie wojska lotnicze (Ilmavoimat) posiadają obecnie 47 samolotów szkolnych Hawk Mk.51/51A, zakupionych na początku lat 1980. i w latach 1993-1994. Dodatkowo Finowie przejęli w tym roku, za ok. 40 mln USD, 18 Hawków Mk.66 z zapasów mobilizacyjnych Szwajcarii. Mają one umożliwić przedłużenie wykorzystania fińskich Hawków do 2017-2018. Z drugiej strony, są również oferowane Polsce, jako następcy Iskier.

Obecnie szkolenie zaawansowane fińskich kandydatów na myśliwców, odbywa się w Skrzydle Szkolnym, w bazie lotniczej w Kauhava. Od 2003 trwają prace studyjne nad przeobrażeniem jednostki w ośrodek szkolenia międzynarodowego: Nordic Pilot Training Centre. W działaniach tych bierze udział Patria Aviation, od 2005 prowadząca szkolenie wstępne i podstawowe dla kandydatów na pilotów wojskowych w bazie Tikkakoski. Patria zapewnia również szkolenie na symulatorach i szkolenie naziemne w Kauhavie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.