Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tropikalne próby LCH

Lotnictwo wojskowe, 29 czerwca 2015

Indyjski śmigłowiec LCH zakończył próby w warunkach tropikalnych.

Trzeci przedseryjny LCH podczas prób w Dżodhpur / Zdjęcie: HAL

Przedsiębiorstwo Hindustan Aerospace Ltd. poinformowało o zakończeniu w piątek prób śmigłowca bojowego LCH (Light Combat Helicopter) w klimacie tropikalnym. Zrealizowano je w pobliżu miasta Dżodhpur w północno-zachodnich Indiach, w stanie Radżastan, na skraju pustyni Thar.

Podczas tygodniowych badań trzeci prototyp LCH (TD-3, Oblot trzeciego prototypu LCH, 2014-11-17) operował w temperaturze 39-42ºC. W kabinie wiropłata zasiadali piloci ze składu Bhāratīyan Thalasēnā (wojsk lądowych Indii) i Bharatiya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii).

W trakcie lotów sprawdzali oni osiągi śmigłowca przy różnej masie startowej i małej prędkości lotu, a także w innych punktach obwiedni prędkość-wysokość. Badano też temperatury w przedziale silnikowym i instalacji hydraulicznej.

W lutym br. drugi prototyp LCH (TD-2) przeszedł próby operowania w warunkach zimowych w bazie lotniczej Leh, położonej na wysokości 3256 m npm, w krainie Ladakh, zaliczanej do Himalajów Wysokich.. Tam z kolei poddawany był długotrwałemu działaniu niskich temperatur. Następnie przeprowadzano próby rozruchu zespołu napędowego w temperaturze –18ºC, na wysokości 4100 m. Oprócz tego badano osiągi wiropłata i sterowność przy małej prędkości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.