Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Qantas odbierają pierwszego A380

Lotnictwo cywilne, 22 września 2008

19 września w Tuluzie australijskie towarzystwo Qantas odebrało swego pierwszego Airbusa A380.

Pierwszy A380 w barwach Qantas / Zdjęcie: Airbus

Samolot przystosowany jest do przewozu 450 pasażerów (14 w klasie pierwszej, 72 w klasie biznes, 32 w Premium Economy i 332 w klasie ekonomicznej). Jego napęd stanowią silniki Rolls-Royce Trent 900.

Australijski przewoźnik zamówił w listopadzie 2000 tuzin A380, a następnie kolejnych 8, z opcją na dalsze 4.

Pierwszy A380 przybył do Sydney 21 września, wykonując międzylądowanie w Singapurze. Pierwsze loty komercyjne zostaną wykonane 20 października (z Melbourne do Los Angeles) i 24 października (z Sydney do Los Angeles). W przyszłości A380 będą obsługiwać także połączenia na trasach do Singapuru i do Londynu.


Drukuj Góra