Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci A400M dla RAF

Lotnictwo wojskowe, 07 lipca 2015

Wojska lotnicze W. Brytanii odebrały trzeci samolot transportowy A400M.

Trzeci A400M w barwach RAF ląduje w macierzystej bazie Brize Norton / Zdjęcie: MO W. Brytanii

W bazie Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) Brize Norton wylądował w niedzielę samolot Airbus A400M Atlas. Jest to już trzeci transportowiec tego typu, jaki odebrały siły zbrojne Jej Królewskiej Mości.

Atlas noszący oznaczenie ZM403, wykonał przelot z zakładów producenta w hiszpańskiej Sewilli. W trakcie 2,5-godzinnego lotu jego załogę stanowili lotnicy z 206(R) Squadronu.  

Jest to pierwszy samolot tego typu, jaki został dostarczony przez producenta, Airbus Defence and Space, po przerwie spowodowanej katastrofą jednego z A400M. RAF wznowiły użytkowanie Atlasów 16 czerwca (Wstępne ustalenia przyczyn katastrofy A400M, 2015-06-03). – Jestem zadowolony, że zrealizowaliśmy bezpieczny odbiór trzeciego A400M, po uprzednim wykonaniu dokładnych przeglądów samolotów tego typu używanych przez siły zbrojne W. Brytanii – powiedział szef zaopatrzenia materiałowego resortu obrony Sir Bernard Gray.

Dwa Atlasy eksploatowane przez RAF wylatały dotychczas 405 godzin. Jeden z nich, noszący nazwę City of Bristol wykonał w marcu pierwsza misję operacyjną, przewożąc zaopatrzenie do bazy na Cyprze (RAF odebrały pierwszego Atlasa, 2014-11-28).

Obecnie prowadzone jest szkolenie załóg latających brytyjskich A400M. W ciągu następnych 12 miesięcy mają one być zdolne do wykonywania zrzutów ładunków i desantu spadochroniarzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.