Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Żołnierze giną w amerykańskim nalocie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 lipca 2015

Co najmniej 10 afgańskich żołnierzy zginęło wskutek ostrzału posterunku kontrolnego przez amerykańskie śmigłowce bojowe.

Dziś nad ranem amerykańskie śmigłowce uderzeniowe omyłkowo ostrzelały afgański posterunek kontrolny na terenie wschodniej prowincji Logar. Śmierć poniosło co najmniej 10 żołnierzy wojsk lądowych Afganistanu / Zdjęcie: US Army

Amerykańskie śmigłowce uderzeniowe AH-64 Apache ostrzelały dziś nad ranem afgański posterunek kontrolny w dystrykcie Baraki Barak, na terenie wschodniej prowincji Logar. Według danych wywiadowczych, budynek miał być obsadzony przez bojówkarzy talibów. Okazało się jednak, że w środku znajdowali się afgańscy żołnierze.

Dokładna liczba ofiar amerykańskiego ataku wciąż pozostaje nieznana. Niektóre media podają, że śmierć poniosło 8 żołnierzy, a kolejnych 5 odniosło rany. Według innych źródeł życie stracić mogło co najmniej 10 Afgańczyków. Na miejscu znajdują się ekipy ratunkowe.

Pod koniec 2014 USA wycofały z Afganistanu większość żołnierzy. Na miejscu pozostało zaledwie 9800 wojskowych. Amerykanie pełnią służbę w ramach misji Resolute Support (Zgoda na Resolute Support, 2014-12-03). Ich zadaniem jest szkolenie członków afgańskich sił bezpieczeństwa i przekazywanie im pomocy materiałowej. Swoje kontyngenty wystawiły m.in. również Holandia, Niemcy, Polska, Turcja i Włochy (Holandia przedłuża misje zagraniczne, 2015-06-23; Niemiecki kontyngent w Afganistanie po 2014, 2014-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.