Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Portugalia zamawia kolejne okręty patrolowe

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lipca 2015

Portugalia zleciła budowę kolejnych dwóch pełnomorskich okrętów patrolowych typu Viana do Costelo.

W 2017 marynarka wojenna Portugalii powinna odebrać pierwszy z 2 zamówionych wczoraj okrętów patrolowych typu Viana do Costelo / Zdjęcie: MO Portugalii

Wczoraj ministerstwo obrony Portugalii złożyło zamówienie na kolejne 2 okręty patrolowe typu Viana do Costelo (proj. NPO2000, Kolejne Viana do Castelo, 2015-06-02). Zbuduje je i dostarczy krajowe konsorcjum CWSE-NPO, w skład którego wchodzi stocznia West Sea - Estaleiros de Viana i spółka Edisoft, specjalizująca się m.in. w produkcji elementów wyposażenia pokładowego okrętów.

Lizbona zapłaci za oba okręty ok. 77 mln euro (317 mln zł). Budowa pierwszego z nich rozpocznie się w ciągu 3-4 miesięcy od dnia wejścia w życie zawartego wczoraj porozumienia. Jednostka powinna trafić do Marinha Portuguesa (marynarki wojennej Portugalii) w 2017, a rok później rozpocząć pierwszą misję bojową.

Obecnie Marinha Portuguesa eksploatuje dwa okręty patrolowe typu Viana do Costelo: NRP Viana do Castelo (P360) i NRP Figueira da Foz (P361, Wypadek portugalskiego patrolowca, 2014-10-22). Przyjęto je do służby w latach 2011-2013. W przeszłości zakładano, że Lizbona zakupi 6-8 jednostek tego typu.

Pod koniec 2013 rząd centralny dość niespodziewanie ogłosił jednak zawieszenie programu zakupowego. Decyzję tłumaczono względami finansowymi (Portugalia rezygnuje z patrolowców, 2013-12-27). W styczniu 2015 Portugalia ogłosiła nowy program zbrojeniowy, w którym zarezerwowano środki na kupno nowych patrolowców (Plany zakupowe Portugalii, 2015-01-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.