Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MiG-29UB ze Skalskim w Radomiu

Lotnictwo wojskowe, 29 lipca 2015

MiG-29UB, który otrzymał okolicznościowe malowanie upamiętniające gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego weźmie udział w tegorocznych pokazach lotniczych w Radomiu.

MiG-29UB upamiętniający gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego zostanie publicznie zaprezentowany za kilka tygodni podczas pokazów w Radomiu / Zdjęcie: Roman Nawrocki, WZL-2

Jak donosiliśmy wcześniej, samolot szkolno-bojowy MiG-29UB, o numerze 4105, z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego otrzymał podczas przeglądu technicznego w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy okolicznościowe malowanie – odznakę rozpoznawczą jednostki na grzbiecie i sylwetki gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego na wewnętrznych powierzchniach stateczników pionowych (Stanisław Skalski ma swojego MiG-29UB!, 2015-07-22). W ten sposób upamiętniono jubileusz 100-lecia urodzin Stanisława Skalskiego.

Po odbiorze i oblocie technicznym samolot został przebazowany na macierzyste lotnisko w Malborku. Przelot wykonał płk. pil. Leszek Błach, dowódca 22. BLT. Publicznie po raz pierwszy samolot zostanie zaprezentowany 22-23 sierpnia w Radomiu, podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2015.

Na podstawie informacji ppłka Artura Goławskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.