Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Winglety dla Spartana

Lotnictwo wojskowe, 30 lipca 2015

We Włoszech zakończono próby samolotu transportowego C-27J Spartan z zabudowanymi wingletami.

C-27J z wingletami. Decyzja o rozpoczęciu produkcji seryjnej zmodyfikowanych samolotów zostanie podjęta po analizie wyników zakończonych niedawno prób / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Koncern Alenia Aermacchi poinformował o zakończeniu prób jednego z samolotów transportowych C-27J Spartan, wyposażonego w winglety. Loty rozpoczęto 15 czerwca. Przed rozpoczęciem prób winglety, wyprodukowane metodą drukowania addytywnego (3D) zbadano w laboratorium w Neapolu-Pomigliano, w celu określenia ich zdatności do lotu.

Loty próbne Spartana z zabudowanymi wingletami prowadzono w zakładach w Turynie-Caselle. Po zakończeniu analiz zgromadzonych danych zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu produkcji seryjnych C-27J z wingletami (Pierwszy Spartan już w Australii , 2015-06-29, Linia montażowa C-27J w Peru, 2015-06-26).

Winglety, zwane też sharkletami, czyli rozpraszacze wirów na końcówkach skrzydeł, są powszechnie stosowane w samolotach pasażerskich (Nowe winglety dla United, 2013-07-18, Sharklety dla A330neo, 2015-04-24). Ich zabudowanie przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa o kilka procent, a co za tym idzie do zwiększenia długotrwałości lotu. Airbus wprowadził też analogiczne rozwiązanie w wojskowym transportowcu C295W (TMB2013: Airbus Military przedstawia C295W, 2013-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.