Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roboty inspekcyjne dla saperów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 lipca 2015

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął postępowanie w celu udzielenia zamówienia publicznego na dostawę ponad 50 Lekkich Robotów Rozpoznawczych o kryptonimie Balsa.

Inspektorat Uzbrojenia chce zakupić w latach 2016-2018 53 Lekkie Roboty Rozpoznawcze. Na zdjęciu robot inspekcyjny Scout opracowany przez warszawski Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów / Zdjęcie: PIAP

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął postępowanie na dostawę 53 lekkich robotów inspekcyjnych (krypt. Balsa) o masie 15-20 kg. W skład zestawu wejdzie m.in. mobilna platforma, urządzenia obserwacji otoczenia (w tym kolorowe kamery TV), manipulator wysięgnikowy o wielu stopniach swobody i konsola operatora. Producent dostarczy również zapas części zamiennych, dokumentację techniczną, zapasowe akumulatory i materiały szkoleniowe.

Roboty będą przystosowane do pracy zarówno w otwartym terenie, jak i wewnątrz budynków mieszkalnych i pomieszczeń biurowych. Urządzenia posłużą do wykrywania, przenoszenia i neutralizacji ładunków niebezpiecznych, w tym np. improwizowanych ładunków wybuchowych. Będą używane w warunkach szczególnie szkodliwych i niebezpiecznych dla człowieka.

W 2016 producent dostarczy pojedynczy zestaw inspekcyjny, który zostanie użyty do szkolenia operatorów. W latach 2017-2018 roboty będą dostarczane w kilku transzach, po 26 egzemplarzy w roku. Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w postępowaniu przetargowym mija 7 września.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.