Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowe przechwycenie Brytyjczyków

Lotnictwo wojskowe, 31 lipca 2015

Brytyjskie Typhoony stacjonujące w Estonii przechwyciły 10 samolotów WWS FR podczas jednej misji.

W skład formacji przechwyconej przez brytyjskie Typhoony wchodziły m. in. 4 myśliwce MiG-31 …

Ubiegły piątek był wyjątkowy dla lotników 6. squadronu Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii), stacjonujących w estońskiej bazie Ämari i wykonujących misję Baltic Air Policing. Tego dnia brytyjskie Typhoony zostały po raz kolejny poderwane w powietrze w celu przechwycenia intruzów, zbliżających się do przestrzeni Estonii (Podwójne przechwycenie Brytyjczyków, 2015-06-10).

Gdy Brytyjczycy zbliżyli się do nich, okazało się, że powodem alarmu jest formacja licząca 10 samolotów bojowych WWS FR. W jej skład wchodziły 4 bombowce Su-34, 4 myśliwce MiG-31 i para transportowców An-26. Wykonywały one rutynową misję szkoleniową, jednak bez uprzedniego złożenia planu lotu i utrzymywania łączności radiowej. Rosyjskie samoloty miały też wyłączone transpondery. Po identyfikacji i wykonaniu zdjęć Typhoony eskortowały rosyjskie samoloty, a następnie powróciły do bazy w Ämari.

… i taka sama liczba bombowców Su-34 / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Klika dni później, 29 lipca, odnotowano jeszcze większą aktywność WWS. Jak podaje łotewski resort obrony, tego dnia nad wodami międzynarodowymi Morza Bałtyckiego, w pobliżu przestrzeni powietrznej Łotwy, wykryto 3 An-26, jednego Ił-76 oraz po cztery Su-34 i MiG-31.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.